| Emy_Emma_1995 a întrebat:

vreau sa va intreb cum se curata o moneda de 50 de bani? Bunica mea are una asa de neagra incat nici nu se mai vede ce scrie pe ea.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Incearca sa o pui in detergent pentru curatat aragazul, sau oricum un detergent foarte puternic. O lasi 5-10 minute apoi o freci cu o periuta de dinti. Apoi o clatesti si o stergi. Daca nu s-a curatat bine repeti procedura.

| Emy_Emma_1995 explică (pentru Holiday):

Chiar a mers, multumesc!

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Https://www.amway.ro/......home-l-o-c

E un pic scump, dar isi face treaba sigur, bunica ta va avea moneda ca noua. E atit de bun, incit cei de la Amway cand isi prezinta produsele se folosesc de el aratind cit de bine poate curata obiecte din metal. In cateva minute iti face moneda ca noua!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu periuta de dinti si pasta de dinti. Asa ne curatam nasturii in armata.

| cristi202 a răspuns (pentru Salontanul):

Dar mai e pasta de dinti acum cum era pe atunci? happy

| Salontanul a răspuns (pentru cristi202):

Poate ca nu. Un pic de nisip foarte fin si remediaza problema. In fond ala era secretul pastei de dinti.

| Alexa1234a a răspuns:

Pune-o în coca cola, oțet

| AlyDulcika a răspuns:

Daca e ruginita bag o in CocaCola sau spal o cu pasta de dinti

| Laura2015 a răspuns:

Pui într-un pahar puțin oțet şi bagi acolo moneda. aştepti putin şi e gata! Am încercat şi eu acest truc de multe ori şi a mers