| Diianna05 a întrebat:

Bunaaa! Am si eu nevoie de ajutorul vostruu puppy dog eyes
Cum sa fac sa-i conving pe ai mei sa ma lase sa plec impreuna cu o prietena si cu mama ei la o statiune timp de o saptamana tinand cont ca ei pe timpul saptamanii sunt plecati si sora mea ramane singura acasa. Ea are 12 ani.
P. S. Eu am doar 15 ani. big grin

Răspuns Câştigător
| MeJustMeAndStop a răspuns:

Bună!
Situaţia e un pic cam dificilă tinând cont că ai o soră mai mică care nu are cu cine rămâne..., dar fiecare situaţie are o rezolvare.happy
1. Luaţi-o şi pe sora ta cu voi în staţiune.
2. Sora ar putea sta la bunici sau la o rudă apropiată a familiei timp de o săptămână.
3. Ai putea să-i găseşti surorii tale o tabără de vara, sau ceva de genul.
Cred că ar trebui să vorbeşti cu părinţii şi să le spui că îţi doreşti să mergi cu prietena ta, iar sora ta ar putea să rămână la cineva apropiat timp de o săptămână, dacă nu părinţii tăi să o ia cu ei (deşi nu cred că se poate).
Caută o soluţie, căci sigur vei găsi.winking.
Sper că ţi-am fost cât de puţin de ajutor.happy... dacă vreo idee e bună dă-mi fundă.big grin.

7 răspunsuri:
| darkrider a răspuns:

Pai si cu sora ta cum ramane? Ce face singura acasa? straight face

| BlooyGirl a răspuns:

Totusi cum s-ar simti sora? Are 12 ani si e la inceputul distractiilor... uite 2 idei
1.O iei pe sora ta cu tine si o inchiti in camera de hotel in timp ce tu te distrezi cu prietena ta
2.Iti convingi parinti sa te lase sa mergi si o sa te revansezi de sora ta mai mica dupa vacanta

| Ralluxd a răspuns:

Buna. Cel mai bine ar fi ca parintilor tai sa le faci cunosctinta cu prietena ta si mama ei, asa parinti tai isi pot da seama ce fel de persoane sunt. Intr-un fel sau altul tot ce poti face este sa ii convingi ca aceste persoane sunt de incredere, si ca te duci cu niste oameni normali care au grija de tine la fel cum ar avea parintii tai.Succes!

| Ania_3910 a răspuns:

Nu stiu dc nu te lasa parinti insa daca este din vina surori tale ai puta sa o lasi la niste rud si dupa cel mai bine e sa vb parinti tai cu parinti prietenei adulti intre ei se conving mai usor. FUNDA

| CamiBă a răspuns:

Roaga-i mult sa te lase si promite ca vei fi foarte cuminte si nu vei crea probleme.Roaga-i pana te lasa.
Succes!

| aly02 a răspuns:

Poi e foarte simpluu! Eu mereu ii conving pe ai mei promitatnd ca nu o sa fac prostii si ca nu o sa imi fac singra de cap!

P.S. Le spui ca vara asta nu o sa mai mergi in nico excursie!puppy dog eyes
big grin

| EmmA_8743 a răspuns:

Spunele alor tai sa o lase pe sora ta la cineva de incredere si mama prietenei tale sa o roage pe mama ta sa te lase.