| PaulDelta2 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de ajutorul vostru, mama ma lasa la calculator doar in weekend si nu e ca am note proaste la scoala sau ceva, regula asta e din clasa a 4 a si acum sunt in a 9 a ...cum sa o conving sa ma lase pe calculator in timpul saptamanii?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai negociaza si tu o zi in plus, gen miercurea, ia o pas cu pas

| Jipa95 a răspuns:

Spune-i si tu cu rumosu ca ti-ai facut prieteni noi la scoala, ai nevoie de socializare. Si ca iti trebuie calculatorul nu nu mai in scopul acesta, ci si pentru teme!

| SkyPilot a răspuns:

Ii explicit mamei ca iti foloseste pentru scoala. De exemplu ca ai vrea sa folosesti Wikipedia - si mai gasesti tu si altele in functie de ce ai nevoie la scoala. Poate acces la o biblioteca? Ziare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca nu mai esti un copil ca atunci, ca ai crescut si ai si tu nevoie sa socializezi cu prietenii online ca toti ceilalti nu sa te izolezi de ei. Si spune-i sa nu isi faca griji deoarece nu iti va afecta cu nimic invatatul pentru scoala si vei intra dupa ce iti termini temele.