| KidutzuLuvv a întrebat:

Bunaaaa
cryingcryingcryingcrying
De aseara parca sunt pe alta lumesigh
o lume numai cu lacrimi crying
nu`mai suportsad viata astastraight face
oare de cee? de ce eu? crying cu ce am gresit eu? crying

decisad
aseara prietenul meu mi-aa zis pe mess sa-l las in pace ca are nervistraight face pe un coleg raised eyebrows

l`am mai enervat si eu sad

pe urma cand am iesit am dat un mass "nb allzz te iubesc X si scuze daca te-am enervat"
straight face
el gata a sarit pe mnn ca dc dau masuri asastraight face cu numele lui straight face
ca parca nu stia nimeni ca suntem impreuna crying
si ca s`a suparat pe mine... sa-l las in pake raised eyebrows
a zis c nu`mai vb cu minesad
l`am sunat si nu a vrut sa imi zica rolling eyes ce arestraight face
a zis ca imi zice azi oh go on
dar nu mi-a rs l tel crying

nu stiu daca mai sunt cu el straight face

oare cu ce i-am gresit? straight face

am incercat sa-l calmezstraight face

si ce am facut? straight face

nu stiu...nu stiu nimiccrying
voi credeti ca i-am gresit cu ceva?crying

parola de la mess am vazut ca nu si-a schimbat-o straight face si nici sanse sa`si faca alta prietena nu sunt big grin pentru ca el nu umbla dp fete sad

dar voi credeti a dupa spusele lui "lasa`ma in pace...numai vorbesc cu tine"
ma sunt cu el?crying

dar daca nu m`ai sunt cu el dc nu si-a schimbat parola de la mess? :S

nu inteleg nimicccccccc at wits' end

dau funda + voturicryingcryingcryingcryingcrying
[si va rog din suflet nu m`a luati la misto crying va implor]

Răspuns Câştigător
| Yzzza a răspuns:

Pfuui...dupa ce termin de scris raspunsul la aceasta intrebare sigur ma va durea mana putin.nu de alta dar eu am un obicei de a nu ma opri atunci cand am ceva de zis, ceva mai delicat...big grin
Deci...inteleg ce simti.sincer inteleg.Acum ai impresia ca viata ta chiar nu mai are niciun sens,si iti pui o multime de intrebari si o gramada de "de ce-uri". Esti foarte indragostita de acest baiat poate chiar il iubesti,dar din cate ai zis tu ca a zis el aseara pe mess si la telefon,constat ca el nu simte acelasi lucru pentru tine.El niciodata nu s-a uitat in interiorul tau si nu s-a gandit ca poate te raneste prin cuvintele sale,(dar poate ca si tu ai fost mult prea insistenta, disperanta, ceea ce l-a enervat foarte tare ). ceea ce dovedeste faptul ca el in tot acest timp statea cu tine si te placea doar pentru ca sa aiba si el o iubita carea rata bine si ca asa fie smecher.Repet.el nu te iubeste pentru ceea ce esti de fapt.Iar tu prea ai luat in serios toata treaba asta si acum suferi.Trebuia sa-ti dai seama sau daca nu sa iti dai seama macar sa astepti si sa il faci sa te convingta ca intr-adevar tine mult la tine si doar dupa aceea sa iti deschizi inima.Nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic dar incerc sa fac tot posibilul sa fiu cat mai explicita si sa fiu inteleasa.
Oricum.ai sa vezi ca timpul le va rezolva pe toate.si chiar asa e.inteleg prin ce treci si-o sa vezi ca atunci cand n-o sa mai simti nimic pentru el si o sa fii trecuta peste toate astea total, o sa te bucuri, o sa iti para rau ca ai zis ca nu mai vrei viata asta si ca n-o mai suporti.Toate astea sunt incercari ale vietii.So o sa vezi ca o sa te gandesti cu zambetul pe buze la aceasta perioada,si o sa zici ca de fapt ti s-a intamplat un lucru bun chiar daca acum ti se pare cel mai groaznic lucru.,pentru ca toate situatiile de genul te fac sa fii mai puternica, si capeti experienta de viata, si te vei descurca mai usor in viitor.
Acum o sa iti dau o "teorie" ca sa zic asa. Ai grija sa nu te indragostesti.Lasa-l pe el sa sa se indragosteasca primul, iar dupa aceea lasa-te cucerita.happy. sper ca intelegi
si crede-ma. stiu toate astea din proprie mea experienta.
Si inca ceva...inainte sa-ti deschizi inima unui baiat,chiar daca el zice,jura ca te iubeste din tot sufletul si chestii de astea,tu sa nu-l crezi. poate ca intr-adevar e sincer, sdar tu asigura-te si pune-l sa demonstreze, sa te convinga ca simte ceea ce zice ca simte.Si atunci cand ii vei zice sa demonstreze ca e sincer cu tine, sigur te va intreba "cum?" sa iti demonstreze.dar tu sa nu-i spui, el singur trebuie sa-si dea seama ce trebuie sa faca ca sa te convinga.
Ma rog.vei vedea oricum ca totul se va termina cu bine.happy
Sper ca te-am ajutat macar putin, si sper ca ai inteles cat de cat ce am zis.
Oricum, te sfatuiesc sa treci mai departe si sa il lasi pe acest individ ca te va aface doar sa suferi.
Si inca ceva...Sa nu mai zici ca nu mai vrei sa traiesti ca te-ai saturat, sa nu crezi asa ceva...viata merge inainte, in situatii de-astea e greu, dar nu imposibil.
Daca mai e ceva si vrei sa vorbim poti sa-mi scrii mesaj pe TPU.
PS.sa stii ca eu ce am zic aici in cateva randuri, nu am zis numa asa, la misto ca sa zic si eu ceva si sa fac pe filozoafa...am zis sincer ceea ce cred si ce stiu, stiu din proprie experienta.Si eu am trecut prin situatie asemanatoare si dupa ai imi-am dat seama ca nu merita sa plang pentru un asemenea baiat.Si acum invataturile din acea experienta de viata imi sunt foarte de folos.
Te pup si sa ai grija de tine.winking:*

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

A fost ffff suparat de aceeea ti-a spus Nu te supara Sunte-ti IMpreuna CD vezi si tu ca este fffff nervos nu-l mai agita si tu Te cauta el sigur Are probleme si nu vea sa-ti spuna Asteapta Te suna el

| emy a răspuns:

Roaga-te (din tot sufletul si fara indoiala) lui Dumnezeu sa va lumineze pe amandoi, ca sa luati decizii intelepte. Si mai roaga-te sa te invete ce sa-i spui prietenului tau. Dupa aceea, incearca sa vorbesti direct cu el(nu prin intermediul internet- ului) si roaga-l sa-tiv explice de ce se comporta asa, sa-ti spuna daca l-ai suparat cu ceva.Dar incearca sa discuti calm cu el, caci altfel nu e bine.Dar mai lasa-l o zi- doua, poate ca se mai calmeaza.Cine stie, poate ca are probleme pe care nu poate sa ti le spuna(ori nu sunt de spus, ori vrea sa te menajeze). Si mai spune-i ca daca are probleme, poate sa aiba incredere in tine sa ti le spuna, caci tu ii vei fi alaturi.Deci nu trage concluzii in pripa, caci s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu.De foarte multe ori, lucrurile par cu totul altfel decat sunt in realitate. De asta iti spun sa incerci sa-ti pastrezi echilibrul, calmul si sa incerci sa analizezi bine situatia.Credinta tare, rugaciunile(spuse din tot sufletul si fara pic de indoiala) si calmul pot sa faca minuni.Inca o data, multa, multa bafta, capul sus si zambetul pe buze! de multe ori si atitudinea pozitiva in fata greutatilor vietii poate sa faca mult bine si e benefica si pentru psihicul omului, dar si pentru cei de langa el.E cam greu, dar nu si inposibil. Iti spun asta din experienta mea.happy

| simmy_8381 a răspuns:

Hei, probabil şi tu la supărare/nervi zici multe pe care le regreţi când realizezi că ai greşit. Nu-l stresa, exaspera cu mesajele, telefoanele, mass-urile, emoticoanele big grin...etc. Lasă-l să-şi revină şi dacă ţine la tine va veni singur să-şi ceară scuze că ţi-a vb urât happy. Ştii, baieţii nu prea ştiu ce vor, când eşti prea atentă cu ei, nu-i bine, când îi ignori, mai rău. Oricum, ţine cont ca un strop de indiferenţa poate face o persoană să relizeze ce vreahee hee. Bafta!

| Lavazza_5427 a răspuns:

Era foarte nervos si cred ca tu l-ai suparat mai tare. In momentele in care e nervos sa stii ca uneori e mai bine sa il lasi sa se descarce singur... uneori sa te retragi. El sigur vrea sa fii alaturi de el mereu, sa il faci sa zambeasca, dar uneori nu vrea sa il cicalesti. Asa sunt baietii. Stiu ca esti trista si vreau sa te ajut. Lasa-l o zi sau eventual da-i in seara asta un mesaj si spune-i doar ca iti pare rau ca l-ai enervat si ca nu asta ai vrut. Atat e de ajuns. Incearca sa il inteleg chiar daca te doare. Daca intr-adevar te iubeste si cum spuneai tu ca nu umbla dupa alte fete te va ierta cu siguranta. Mult succes si sper ca te-am ajutat! big hug si nu mai fii trista...isi va reveni

| Filip23 a răspuns:

Daca vrei sa repeti, n-am fost atent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolo, mi se apleaca de la atatea emoticoane waiting.hee hee big grin Glumesc si eu :*.
Aolo, nu e un capat de tara.
Ok, era nervos. Probabil ca nu vreia lumea sa stie ca sunt scantei negative in relatia voastra si s'au adunat prea multe pe capu lui.
Lasa'l in pace, cand o sa se linisteasca te va cauta el. kiss

Hai zambeste cu mine happy.

| EraMea a răspuns:

Daca iti mai place de el, inca mai iesi cu elwinking

Stiai linistita, baieii vin si pleca, dar unul ramane special!

| Cory_6988 a răspuns:

Nu-ti face griji este doar nervos si atat.sigur se va calma