| Bombonica_5811 a întrebat:

M-am certat cu prietenul meu din cauza unor prosti el s-a enervat si ne-am jignit reciproc eu i-am spus sa ma lase in pace sa nu ma mai caute la fel mi-a spus si el, dupa cearta m-a sunat dar eu eream nervoasa rau si nu i-am raspuns la telefon, peste cateva ore l-am sunat si nu mi-a raspuns mi-a trimis mesaj ca s-a culcat si mi-a spus noapte buna, a 2 zi l-am sunat si vorbea foarte rece cu mine, peste 2 ore a intrat pe mess m-a intrebat ce fac mi-a dat cateva melodii si a iesit, azi nu am cautat de loc.As vrea sa vorbesc cu el dar nu stiu cum, pentru ca nu vreau sa il sun sa para ca ma rog de el, mi-e putin si teama sa nu ma respinga iar, pentru ca probabil are impresia ca eu am gresit mai mult si suntem si amandoi orgoliosi.(am intrat si pe id-ul lui si am vazut ca nu si-a schimbat parola) cum sa procedez? Cel mai bine ar fi sa ne intalnim sa vorbim dar cum sa il conving? ca sigur o sa ma refuze ca nu are timp sau alte lucruri de genu asta pentru ca e foarte incapatanat. fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Mousie a răspuns:

Pai daca e prietenul tau te duci la el acasa si gata
el a facut primul pas tea sunat, a intrat pe mess tia vb.
Acum, lasa orgoliul dwopatre ca nu ala te pupa si nici nu te tine in brate.
daca ti-e rusine sa te duci la el trimite-i un sms in care-i spui ca ti-e dor de el si etc. Da-i vrajeala ca asta asteapta.

2 răspunsuri:
| alexaaa a răspuns:

Buna! in primul rand, in orice relatie exista certuri. dar depinde de ce fel de certuri. a voastra nu e asa de grava. dar vad ca amandoi sunteti un pic impulsivi(adica pe moment tu esti nervoasa si nu rasp la tel)si de asemenea orgoliosi(cand el vorbea rece cu tine da semne ca vrea ca tu sa vb prima despre cearta care a fost). nu trebuie sa astepti ca el sa fie primul.si baietii asteapta uneori ca fetele sa faca primul pas.cred ca ar trebui sa vb intai pe mess sa nu discutati direct despre cearta. vb normal(cf, cmz si altele)si apoi incercati sa abordati aman2 tema pentru care v-ati certat.incercati sa vb si sa rezolvati pentru ca intr-o relatie sunt 2 nu numai 1, chiar daca unul dintre voi e incapatanat.winking

| Dariana a răspuns:

Pai mai lasa. l o perioada scurta sa se calmeze si dupa aceea ia. l incetul cu incetul vorbind cu el.Lasa orgoliul pentru un moment si vorbeste. i deschis, spune. i ca iti pare rau dar ca nu este doar vina ta.Astfel si el o sa lase garda jos si cred ca o sa va impacati.Si eu sunt orgolioasa, dar sunt momente cand trebuie sa ma limitez pentru ca continunad asa noi suntem cei care avem de pierdut. Vorbeste cu el, dar nu te umili pentru ca nu se merita! Daca vrea sa accepte scuzele bine, daca nu o sa. i vina lui roaga o sa vezi! Sper ca te.am ajutat! O seara placuta!happy:*