| Miruna0909 a întrebat:

Bunica mea a inceput sa creada in ultimul timp ca motivul pentru care am inceput să fac duș și sa ma spal mai des, este sexul. Ea crede ca mi am inceput viata sexuala si de asta ma spal mai des fata de alte ori, dar e doar rutina mea obisnuita de a ma spala, nu inteleg de unde pana unde crede astfel de porcarie.
Nu inteleg ce treaba are spalatul cu sexul, pana la urma, daca e sa zicem asa, ma spal numai dupa ce intretin relatii? Care e logica? Doar omul se spala de nevoie nu că trebuie sa facă nu stiu ce.
De unde naiba exista atatea mentalitati bolnave? Cum pot sa ii scot tampenia asta din cap, sa nu ma mai innebuneasca cu subiectul asta sinistru, ce parere aveti? O inceput sa mi se faca frica de oamenii cu care locuiesc in casă, nu de cei străini

15 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Spune-i ca da. Oricum e cu capul, ce mai conteaza?

| johnnny123 a răspuns:

Păi doar am stabilit că mama și bunica ta nu sunt deloc prietene cu spălatul... Nu te-ai plâns tu în repetate rânduri că ambele se spală rar și că nu-ți dau voie nici ție să te speli mai des de o dată pe săptămână?

Deci despre ce logică vorbim aici? Este destul de clar că ele văd spălatul ca pe un lux/moft, nu ca pe o necesitate, iar igiena personală le este un concept străin.

| Miruna0909 explică (pentru johnnny123):

Tu daca erai in locul meu ce faceai?

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru johnnny123):

Și totuși nu pot sa imi dau seama cum mai rezista în casa cu astfel de oameni

| johnnny123 a răspuns (pentru Miruna0909):

Dacă eram major, făceam absolut tot ce-mi stătea în putere să plec din casa aia și să fiu independent.

Iar dacă eram minor și încă nu puteam să plec, tot le-aș fi spus că spălatul este o necesitate și că mă voi spăla de câte ori am nevoie, chiar dacă asta însemna să-mi cumpăr săpun și șampon și să le plătesc apa caldă pe care o consum din alocație.

| gabicoo a răspuns:

Nu te mai spăla nici tu.

| haileewatson a răspuns:

Nu o mai baga in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să crezi o așa prostie despre propia ta nepoată Dumnezeu să-le dea minte și rațiune și conștință și sănătatea ca e prea bolnav mintal așa ceva adică tu nu mai poți face acum duși? Pentrucă ele au o mentalitate și "sănătatea" bolnavă grav... Băi așa ceva...

| Miruna333 a răspuns:

E batrana, n-ai ce-i face. Nu poti schimba nimic. Ii poti da cele mai plauzibile argumente, in zadar. Intreaba ce o **** grija daca ti-ai inceput viata sexuala? De ce o lasi sa se bage in viata ta personala si sa comenteze cand are chef? Pentru ca nimeni nu o pune la locul ei si toata lumea ii accepta aceste iesiri. Fara suparare. Cand taci prea mult, ii permiti prostului sa devina nesimtit.

| Xox0 a răspuns:

Zi-le ca toata lumea face asta, mai ales cei de varsta ta si ca rad colegii de tine la scoala ca nu te speli des. Asta le-o inchide gura.
Daca tot pe-a lor o tin, ignora-le. Zi si tu "aha, k"

| Ilovedinero a răspuns:

Nu stiu frate de unde.Si eu morr cand aud ca " iarna nu transpiri deci nu trebuie sa te speli" " nu trebuie sa schimbi hainele in fiecare zi" " machiajul rezista si in timpul somnului".Din ce pestera au iesit nici nu nu stiu.O fata mi-a luat rimelul fara permisiunea mea si din cauza ca nu se spala eu, a doua zi am o bubița pe pleoapa exact intre gene.Deci eu ma chinui sa ma spal 1-2 ori pe zi, schimb haine, folosesc machiaje personale, lucruri sterile si dintr-o prostie de genul patesc un rahat.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAM a răspuns:

Intreab-o da ea de ce se spala pe dinți atat de des? (Glumesc). Acum depinde de relația ta cu bunica ta, trebuie sa-i explici ca nu-i cazul si ca faci asta doar sa te mentii curata. Chiar daca e sa fi intreținut relații sexuale tot nu e problema ei atata timp cat nu esti minora si ea e tutorele tau.

| andreeaeml1200 a răspuns:

În locul tău i-aș face o recomandare la psihiatrie

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Si asta e intrebare de pus la niste necunoscuti?
Ai o familie aiurea, stai linistit ca esti la fel si tu.