| Valentina_Alicessa_1994 a întrebat:

Buuuuna! am avut un vis ciudat, eram in camera mea si acolo erau 2 oamnei morti dupa care eu le-am zis in gluma"hai mai treziti-va cat stati asa"si dupa am iesit afara, la 2 minute dupa a iesit unu dintre morti si statea dupa mine iar eu ma dadeam in spatele lui mama si tipam si mama zicea ca nu o vede, cum ar veni ca numai eu o vedeam si pentru ceilalti era invizibila, si parca a venit iubitu meu si impreuna cu mama m-au dus la spital(de nebuni)si acolo mau imbracat intr-un halat alb si ma pregateau pentru nu stiu ce teste pe acolo! cine stie ce se intampla?

15 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

E doar un vis, si de obicei vise sunt subinconstienta.

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Este doar un vis! Nu trebuie sa crezi in vise si nici sa te gandesti ce semnificatie ar avea.Visul este constituit dintr-o succesiune de imagini, sunete, idei, emoții și alte senzații care apar, de obicei, în timpul somnului. Capacitățile cognitive, precum gândirea și memoria, sunt secundare, persoana care doarme percepând psihic și emoțional evenimentele petrecute în vis ca elemente reale, insa chiar nu trebuie sa le dai importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar un vis nu se intampla nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele vin din trei surse:
-Dumnezeu;
-Diavolu;
-Gandurile noastre de peste zi.
Analizeaza-te si gandeste-te obiectiv din care din aceste trei surse ar fi putut veni visul tau. happy
Dumnezeu sa te binecuvinteze!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru anonim_4396):

Eclesiastul 5:7 - "Căci din mulţimea grijilor vin visele şi există atâtea deşertăciuni şi cuvinte". Visele vin din informatiile stocate in creierul nostru, nu de la Dumnezeu sau Diavol.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Te sfatuiesc sa citesti mai bine biblia si sa o studiezi mai profund! happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc de indemn, dar fac asta de ani buni. N-as fi incercat sa comentez ceva fara sa fiu sigur de ceea ce spun. Dar daca nu esti de acord cu ce am afirmat, te rog sa demonstrezi cu Biblia ca lucrurile stau altfel. Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Biblia nu este o simpla carte ce se citeste pentru acumulare de cunostinte, cine o citeste fara sa fie regenerat in duh {nascut din nou} citeste si nu intelege, acumuleaza imformatii dar nu patrunde puterea si profunzimea acestora. Citeste si intelege: Iov 33:14, 15,16, 17,18, 19:"Dumnezeu vorbeşte însă, când într-un fel, când într-altul, dar omul nu ia seama.
El vorbeşte prin vise, prin vedenii de noapte, când oamenii sunt cufundaţi într-un somn adânc, când dorm în patul lor.
Atunci El le dă înştiinţări şi le întipăreşte învăţăturile Lui, ca să abată pe om de la rău şi să-l ferească de mândrie,

ca să-i păzească sufletul de groapă şi viaţa de loviturile sabiei.
Şi prin durere este mustrat omul în culcuşul lui, când o luptă necurmată îi frământă oasele.
" Iov 7:14:" atunci mă înspăimânţi prin vise, mă îngrozeşti prin vedenii.
" Daca doresti sa discutam despre Cuvantul Domnului, te astept pe id-ul :" aud.in_culori " Nu te cunosc, si nu stiu starea ta inaintea Domnului, dar doresc ca tu sa fi o persoana nascuta din Duhul Sfant! happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord că Biblia pretinde studiu pentru a o înţelege ca pe un întreg.
Şi cred că asta se scapă deseori când se analizează un anumit subiect.

În ce priveşte visurile, Biblia vorbeşte că Dumnezeu a transmis în câteva ocazii informaţii slujitorilor săi, prin vise. (Matei 2:13, 19, 20; 1 Regi 3:5; Geneza 40:1–8).

Dar Scripturile arată clar că odată cu încheierea scrierii Bibliei, aceste metode de comunicare nu aveau să mai fie folosite. 1 Cor. 13:8: „Dacă sunt daruri de profeţire [şi Dumnezeu le-a transmis uneori profeţii slujitorilor săi prin intermediul viselor], vor fi înlăturate".
2 Tim. 3:16, 17: Toata Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa invete, sa mustre, sa indrepte, sa dea intelepciune in neprihanire, pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna.
Biblia este mesajul lui Dumnezeu lăsat oamenilor care îi ajută "cu totul destoinici pentru orice lucrare bună". Tot ce avem nevoie putem găşi în Biblie.

| yanira4u a răspuns:

Se schimba vremea...

| SoloPC a răspuns:

A fost un vis urat doar atat!

| Milayaa a răspuns:

E doar un vis ciudat.cred ca ti se va intimpla ceva neasteptat.nu trebuie sa iti faci griji.cred ca ar trebui sa consulti o carte de vise.sa vezi ce semnifica

| iliesbogdan a răspuns:

Doar un vis.

| Highflyergirl a răspuns:

Pai..se zice ca daca visezi oameni morti, sau despre inmormantare vrei primi o invitatie la nunta laughing)

| Ruxiii21 a răspuns:

Pur si simplu un vis! happy