| mihail2003 a întrebat:

Ca sa țină relatia cat mai mult...ce trebuie sa fie intr-o relatie lunga durata?

15 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Reforumează, dacă se poate să aibă și sens.

| Crackman a răspuns:

Respect, comunicare, iubire si activitati in 2, nu strica sa fii si amuzant un pic

| Iote a răspuns:

Incredere, respect, comunicare, iar respect. De iubire nu vorbesc; presupun ca este, altfel nu incepeati relatia.

| Adry05 a răspuns:

Sa nu va sufocati unu pe altul, sa nu stati prea mult impreuna, sa faceti chestii noi, sa nu picati intr-o rutina, sa va vedeti si de viata voastra si prietenii vostri fara sa stati impreuna non-stop, sa comunicati mult si deschis

| ionutene17 a răspuns:

Frate. Nu trebuie sa iti spuna cineva asta, deoarece trebuie sa faci ce simti. Ca daca eu iti sun acum sa o faci sa rada mereu si ea este genu care vrea spatiu nu este bine. Cel mai bine pentru ama2 este sa vorbiti si sa fi cum vrei tu sa fii. Astfel nu o sa fie o dragoste adevarata ci doar o relatie silita. Parerea mea!

| Plato a răspuns:

Iubire!

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Non-sensuri. Ce ai zis tu, functioneaza cu vecinii. Cu aia nu stai mult impreuna, ca sa mearga relatia. "Gard inalt, vecini de treaba", e o vorba. O relatie e altceva, nu prostiile ce le-ai zis tu. Daca tu esti de piatra si rece ca gheata, nu inseamna ca toti sunt la fel. Monotonia nu are nicio legatura cu timpul petrecut impreuna, poti petrece mult timp impreuna si sa faci foarte multe lucruri.

| OrdanKarris a răspuns:

O relatie niciodata nu trebuie trasa de par, nu trebuie lungita de dragul existentei sale. Cand o relatie se termina, trebuie lasata sa se termine gratios. Dar pentru o relatie cat mai lunga trebuie: respect de sine, granite bine stabilite, incredere de sine, imprevizibilitate, taria de a spune NU, taria de a spune PA! Vei fi surprins cate femei dupa ce le zici PA, vor sa continue relatia.

| Lioana a răspuns:

In primul rand trebuie sa existe compatibilitate intre cele doua persoane. Trebuie sa se înțeleagă unul pe altul si sa coopereze.

| Adry05 a răspuns (pentru Plato):

Extraordinar, lasa ca stii tu mai bine laughing De cate decenii esti singur?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe lângã communicare, potrivirea de caracter si decaderea intr-o rutina plictisitoare. Trebuie sa fii nepredictibil, sa nu stie la ce sa se astepte de la tine.ce e predictabil e plictisitor, si plictisitor inseamna lipsa de interes din partea ei.
partenera trebuie sa se simta norocoasa ca te are pe tine, nu tu ca o ai pe ea. Si nici intr-un caz sa faci gelozii, sau s-o tii ca intr-o cusca ca ti-o fura altul, sa o sufoci/controlezi cu atentii si sa stai cu ea non stop pe canapea mancand popcorn. Indiferenta e cea mai importanta.E o chestie de masculin-feminin. Ea trebuie sa-i fie frica ca te poate pierde pe tine in orice moment; trebuie sa te respecte, sa aiba frica ca te poate Pierde, altfel incep certurile, se Comporta cu lipsa de respect, la un moment dat e nevoie s-o lasi(parasesti)fie ca-ti place sau nu, intotdeauna e mai bine s-o lasi tu pe ea, decat ea pe tine, pentru ca daca te paraseste ea, sunt 0 sanse sa va reimpacati! Si relatia s-a terminat pentru totdeauna.

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Tu la cate zile schimbi "iubirea vietii"?

| Adry05 a răspuns (pentru Plato):

Buna gluma, nu m-ai nimerit aici. Ti-ai incercat-o si tu, dar nu prea iti iese. Esti la fel cu glumele cum esti cu realitatea, paralel.

| Andreeush a răspuns:

Încredere, comunicare, respect, fidelitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,ca să reziste relaţia pe lungă durată trebuie să fie în cuplu înţelegere, dragoste şi sinceritate.La orice ciartă trebuie unul din voi să cedeze, chiar dacă aveţi caractere puternice.Trebuie mereu să ştiţi să faceţi haz de necaz, Pa. happy