| anonim_4396 a întrebat:

Cand intrebi un barbat după 4 ani de relatie daca are ganduri serioase sau nu cu tine si evita raspunsul si iti raspunde ca vedem ce o fi o fi.
Ce inseamna?

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde câți ani aveți

| Antonia6789 a răspuns (pentru Adry05):

Eu am 20 iar el 32

| sierra1 a răspuns:

"după 4 ani de relatie... evita raspunsul "

inseamnă că nu te prețuiește și-ți pierzi vremea cu el (sorry dar asta e)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă că ți-ai pierdut 5 ani cu el. Și trebuie să hotărăști tu ce o să fie, adică ce o fi, adică ce va fi.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Ce a pierdut? Ca s-a simtit si ea bine 4 ani aia fara obligatii! Nu a pierdut nimic, doar nu a batut-o 4 ani, sau s-a sacrificat doar ca el sa se simta bine. Se grabesc ele neaparat sa se bage salahoare la unu, f interesant.
Eu nici ca barbat nu m-as baga. Ca nu am nimic de castigat. O relatie buna, de calitate, ne simtim bine, ne distram si gata.
Si mai in colo se gaseste partener de convietuit, aveam una de 80 ani in Germania care cauta gagic de varsta ei asa ca partener de viata.

| Mosotti a răspuns:

Inseamna ca nu vrea relatie serioasa, insa nu e problema, te-ai simtit bine cu el, v-ati distrat, nu ai pierdut nimic si nu pierzi nimic daca mai continui,, doar nu te-ai sacrificat 4 ani asteptand ceva care nu vine.
Nimeni nu ramane singur, dupa 55 ani in colo se cupleaza oamenii si au relatii mature ca si in occident, deci nu e problema, zic asta la o adica. Nu trebuie neaparat sa te grabesti sa te bagi sluga la unul neaparat.
Tu crezi ca e asa fericire? Dupa munca tu faci tot si el mai nimic in casa.

| SilentRain a răspuns:

Felicitările tocmai ai luat țeapă
Cine naiba are nevoi de 4 ani de zile ca sa isi de seama daca vrea sau nu o relație serioasă?
Acum înțelegi cam ce insemni tu pentru el
Da pai 'nici la 32 se ani nu știe ce vrea e tragic, te mai tine prin preajma ca ești una bună de fufu si naiva

| Sofer a răspuns:

Ca nu are nimic serios cu tine. Totuși 4 ani nu stai cu o persoana dacă nu ai gânduri serioase.

| Dismally a răspuns:

Inseamna: "Nu".

| AliGab a răspuns:

Inseamna ca este timpul sa il lasi si sa gasesti pe altul

| Endoryus a răspuns:

Ala si-a gasit "prospatura" cu care sa faca sex, de aia nu vrea nimic serios. Pacat ca pe tine nu te duce capul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca trebuie să-ți găsești altul care nu evita răspunsurile.
Ca ți-ai irosit timp, asta inseamna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca este putintel imatur. Asta inseamna.
Daca el nu stie, atunci cine ar trebui sa stie?
Cred ca i-ai oferit totul pe tava si... mda, s-o fi plictisit.

Depinde doar de tine daca vrei sa-ti pierzi alti 4 sau 14 ani din viata alaturi de un astfel de om.
"Mingea" e la tine.

| Antonia6789 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai el zice ca nu vrea sa fie ca toata lumea sa ne casatorim si divortam. Cumva sa lasam timpul si sa vedem.Nu-mi da siguranta deloc dar e fidel tot timpul e cu mine.
Doar ca nu i place cand il intreb ceva mai serios

| GirlOnline81 a răspuns:

Vorbind din postura cuiva care nu înțelege disperarea de a te vedea in acte, vin și te întreb: ce-ți spune inima? Locuiti împreuna? Ești linistita in preajma lui? Îl vezi implicat in relație? Te vezi lângă el in viitor?
Dacă răspunsurile la aceste întrebări sunt simple, afirmative, sfatul meu este sa te bucuri de relație așa cum e acum.

| Reghqen a răspuns:

Înseamnă ca stă împreună cu tine așa de plictiseală, iar cel mai probabil are și pe alta. Dacă evită răspunsul ar trebui să faci 2-2 și ar trebui să înțelegi singură.

| Byb2001 a răspuns:

Ca nu te mai vrea ci doar te folosește

| 4StarLight a răspuns:

Poate nu a dat atentie întrebării, poate nu si-a pus-o până atunci si nici nu stia ce sa raspunda. Mai incearca sa aduci subiectul in discutie inca o data si incearca sa-l faci sa inteleaga ca pui pret pe raspunsul lui. Pana nu întrebi, nu vei sti niciodata ce este in mintea celuilalt. Dacă vei întreba pe ceilalți, vei primi o grămadă de răspunsuri diferite si poate niciunul nu va fi cel adevarat.

| lorix a răspuns:

Ca ti-ai pierdut 4 ani din viata langa unu care nu da 2 bani pe tine, asta inseamna.

| Mosotti a răspuns (pentru lorix):

Nu a pierdut nimic, s-a simtit bine 4 ani, deci unde e problema? S-au distrat si a fost okey, doar nu s-a sacrificat.
Si pana la urma a castigat, ca nu s-a bagat servitoarea unuia care dupa munca citeste ziarul in timp ce ea se ocupa de tot ce tine de casa. Nu stiu ce au femeile multe ca vor ele neaparat sa se lege la cap mai repede ca si cum e o mare fericire.