| imStorm3r a întrebat:

Cand un adult merge la o nunta si da bani oare trebuie sa dea dublu si pentru copil?

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Uite un site fain: http://catdau.ro/cd/Page/CatDau
Completezi campurile cerute si-ti da suma.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca copilul ramane acasa, poate oferi doar un cadou simbolic. Daca merge si el la nunta, va oferi un cadou echivalent cu al adultilor

| Violleta2022 a răspuns:

Daca isi cara copilul dupa el, da, ca si ala manaca si ocupa un loc acolo.
In principiu, daca nu-ti permiti s adai bani si pentru copilul care-l cari cu tine, lasi copilul acasa, ca meniul este scump si mirii platesc pentru el.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai practic trebuie sa dea cat costa meniul pentru ca mananca si el.

| AAN9 a răspuns:

Daca ii ceva neam da daca nu se da un cadou sau o parte de bani nu neaparat dublu