| maxim789 a întrebat:

Cand vreau sa ma pun intr-o relatie, cum sa vad daca fata vrea relatia sa fie sexuala sau serioasa?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreab-o! Ca altfel nu ai cum sa vezi asa ceva!

| maxim789 explică (pentru Violleta2022):

? explica

| Violleta2022 a răspuns (pentru maxim789):

Ce nu ai inteles?
Intreab-o pe fata daca vrea o relatie serioasa sau una doar de sex!
In general, tu esti ala care-ti alegi partenera si faci primii pasi in relatie. Daca relatia functioneaza bine si la un moment dat sunteti de acord sa aveti sex, atunci este f bine.
Dar daca vrei o realtie cu beneficii doar, trebuie intrebat de la bun inceput fata, daca accepta asa ceva.

| maxim789 explică (pentru Violleta2022):

Ok,Multumesc

| Hammurabi a răspuns:

Te uiți adânc în ochii ei și o întrebi "Vrei o relație sexuală sau una serioasă (adică fără sex)?"

| maxim789 explică (pentru Hammurabi):

Nu e o rusine, cand vb cu o fata despre sex, cand o intrebi

| JackR a răspuns:

Dar cine ti-a spus sau de unde ai dedus tu ca o relatie nu poate fi si serioasa si sexuala, in acelasi timp?!

| maxim789 explică (pentru JackR):

Cum sa vad daca fata vrea relatie serioasa sau o relatie sexuala

| maxim789 explică (pentru JackR):

Poti sa ma ajuți?

| JackR a răspuns (pentru maxim789):

Eu nu sunt capabil sa ma "ajut" pe mine. Cum crezi ca pot sa o fac pentru altcineva?!

| Nilsson a răspuns:

Ii studiezi trecutul, daca a mai avut multi parteneri, e destul de evident ca nu e capabila de o relatie de durata, insa nu se stie niciodata.

| gabriielaaa a răspuns:

Pai mai întâi vorbeste cu ea si întreabă ce vrea ea putine fete cred ca vor relația sexuale doar. La voi băieți asta e normal dar la fete nu prea deci de e cu tine înseamna ca vrea o relație. Sfatu meu e să o întrebi pe ea si sa vezi ce zice.