| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi sfatul ce i lati da unui baiat care a fugit de acasa din cauza mamei lui vitrege?

Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

@ speeder96: Ce prostie. Cum sa-si duca tatal baiatul intr-un camin? Mai bine sa divorteze de mastihoaie decat sa-si abandoneze copilul.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde de situatie. Una din solutii ar fi sa mearga la mama lui, alta ar fi sa mearga la bunici, alta ar fi sa se intoarca de unde a fugit si sa caute sa se inteleaga cu mama vitrega (in cazul in care si reciproca este valabila). Cum zic, depinde de la caz la caz.

| mgtow a răspuns:

In primul rand eu as sta de vorba cu el si maicasa de fata sa aflu care e problema apoi le dau opinia unde sa stea copilul pentru binele lui.

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, fuga nu este o solutie. Fugind de acasa nu s-a rezolvat problema ta. Cu tatal tau ai vorbit?
Cand s-au casatorit, mama ta vitrega stia de existenta ta, asa ca nu inteleg de ce acum nu accepta situatia. Pa

| Anonymus314 a răspuns:

Sa vorbeasca cu tatal lui,sa rezolve problema, iar daca nu se poate, macar sa-l duca intr-un camin

| wimpyannya a răspuns:

Pai... Depinde de ceea ce s-a intamplat intre acel baiat si mama vitrega. Ar fi bine sa te intorci acasa si sa il lasi pe Cel de sus sa aiba grija de mama vitrega