| DAVIDFCSB98BG008 a întrebat:

Salut, intr-o seara conduceam masina unui prieten si langa noi era o masina cu doua fete si un baiat pe care i stiam, iar un prieten de ai nostri a coborat la ele vrand sa vorbeasca cu respectivul baiat, apoi ei au fugit si noi am lasat un prieten acasa, culmea, fix unde au fugit ei. Apoi mie imi murise motorul pe mijlocul strazii, pana am mutat masina prietenii mei au iesit afara sa se ia de ala practic, dar ala a sunat politia si am fost chemati sa dam declaratii. Eu pot pati ceva din cauza ca, conduceam masina si l-am dus pe ala acasa? N-am avut nicio treaba sa cobor la baiatul ala care se afla cu fetele alea 2 la volan, initial astia ai nostri au vrut sa se ia de ala dar nici n-au apucat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai participat cu ceva n-ai savarsit nici o infractiune sau contraventie, eventual poti fi martor.

| DAVIDFCSB98BG008 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult mi e mi-au zis prieteni cu care am fost ca au fost chemati Marti la politie, cu siguranta eu, soferul voi fii martor acolo, multumesc mult de raspuns!