| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e cea mai eficienta modalitate de a convinge o femeie ca esti indragostit pana peste cap de ea si ca esti genul de barbat care ii poate oferi o relatie serioasa?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu convingi o femeie, o cuceresti.
Compatibilitatea este intotdeauna relativa la inceput si daca nu ai primit un refuz, ai toate sansele.
Iar o femeie care rade, pe care tu o faci sa rada, e pe jumatate cucerita.
Restul tine intr-adevar de compatibilitate si de farmecul tau personal.happy

| RAY a răspuns:

Ce sa dovedești omule? Trebuie înțeles ca femeile ne selectează pe noi, deci dacă nu te place, degeaba demonstrezi tu, bănuiesc ca e vb mai mult de sex la mijloc

| Frank51 a răspuns:

Salut tonyc7,

O femeie este atrasa de un bărbat dacă acesta îndeplinește niște condiții specifice acelei femei, cum oamenii sunt diversificați doar comunicarea ajută ca 2 oameni să ajungă mai departe. În primul rând, dacă cei 2 se cunosc de ceva vreme, oricare dintre ei trebuie să facă primul pas, și să-și facă sentimentele cunoscute. Dacă cealaltă persoană este de aceeași părere, atunci nu rămâne decât continuarea etapei de cunoaștere.

Disperarea, teama și anxietatea, sunt niște aspecte negative când vine vorba de atracție, în general femeile nu sunt atrase de astfel de bărbați.

| Brizbriz a răspuns:

O scoti la cofetarie, daca vine, atunci e interesata de tine, daca nu, poti sa fii si Thor sau Superman indragostit pana peste cap, ca tot nu conteaza... imi pare rau

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ai cum sa o convingi. Indiferent ce ai face, e gândirea și decizia ei. Tu i-ai spus ce ai avut de spus. Nu ai ce altceva sa faci.

| Aditu94 a răspuns:

Domnule,cine are ochii pentru tine sa te vada, iti va da curs, cine nu..vei fii doar o umbra in spatele ei.dar poti incerca prin a discuta cu ea, a purta discutii, diverse subiecte, prin a te vedea cu ea in nenumarate randuri si sa o surprinzi cu flori, daca se mai practica la tineri si nu la oamenii de peste 30--70 ani.dar incerci..iti dau un exemplu: zilele trecute am fost sa alimentez la un peco din eforie, am intalnit o fata, se uita insistent dupa mine, i-am dat numarul meu, am vorbit cam 1 zi, video, mesaje, totul super ok, a doua zi pauza..indiferenta si tacere..si am inteles, nu insemn nimic pentru ea.o vorba din popor spune " cine nu te cunoaste te cumpara, cine te cunoaste, te va vinde" nu te grabii sa iti arati sentimentele, nu o vei impresiona, cel mai bine comportate normal, tine in frau ceea ce simti si vezi cu timpul daca si ea are atractie fata de tine.

| Silwian a răspuns:

Nu exista așa ceva!? Crede mă pe cuvânt! Tocmai am trecut recent prin așa ceva! Daca ea nu te vrea și nu te place ....pai n ai cum sa ajungi la ea! Așa că desemnează te până nu i prea târziu!?

| Eusunt132 a răspuns:

Bro daca fata te-a refuzat si tu tot continui..nu merita. O sa fie o relatie toxica, stiu ce simti, eu am plans in fiercare seara timp de 3 luni dupa fosta mea, nu i-am gresit cu nimic. Mai bine te convingi ca nu te merita, stiu ca e greu si ca pare imposibil, dar nu e asa!