| RAY a întrebat:

Voi credeti ca un barbat, femeie care a experimentat sexul pana la 30 de ani poate fi o femeie sincera, serioasa, de casa, sa fie fidela?

Curvarim pana la 30 de ani si apoi cautam ceva serios sau cautam ceva serios inca de la 18 ani?

20 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca ai mai mari sanse ca persoana sa fie fidela si relatia sa dureze daca a experimentat in trecut.

Multe relatii nu rezista din cauza ca ai tot felul de crestinopati care asteapta pana la casatorie cand descopera ca persoana respectiva are un libidou complet diferit fata de ei, sta prost cu comunicarea, nu e dispusa sa experimenteze si totul se transforma intr-o rutina plictisitoaare si nesatisfacatoare. In final sau divorteaza sau traiesc asa de dragul copiilor sau sa nu-i bata dumnezeu.

In cazul unor oameni care au experimentat aleg relatia aia pentru ca au gasit un partener compatibil si au o viata sexuala implinita.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Dar omul nu iti schimba tiparul de viata, de asta multe diete, schimbari de stil de viata duc spre esesc, eu cred ca doar in ocazi rare ne schimbam cu adv

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

N-am zis ca e 100%, am zis ca sansele sunt mai mari daca a experimentat in trecut decat daca nu.

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Eu spun ca e invers,de exemplu un fumator se poate reapuca de fumat fata de unu care nu a fumat niciodata, asa si un dependent de cocaina,iar sexul creaza dependenta, placere, plus ca o relatie cere multe lucruri de care ai fugit mereu, practic trebuie sa te schimbi total, in fapt studile demonstreaza ca persoanele cu mai putini parteneri inseala mai putin si divortseaza mai des in fapt rata de divort sa marit de cand am inceput sa curvarim mai mult

| Drimmero a răspuns:

Cat timp esti tanar te distrezi, apoi cauti ceva serios, asa e atat la barbati cat si la femei.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Baieti comportamentul uman nu se schimba o data cu trecerea anilor, in timp dezvolti un tipar, daca esti curvar vei avea mereu acest tipar nu merge cu am curvarit si acum devin calugar sau voi asa credeti?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Te mai cumintesti din moment ce inaintezi in varsta, daca esti un om de nimic curvarasesti si la 70 de ani.

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Ai vazut ce am zis? laughing
Sa ma simt asa special? Doar eu ma gandeam la ceva serios inca de la 18 ani?

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Ceva serios, pana in pragul casatoriei?

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Pai nu ma gandeam sa ma casatoresc la 18 ani, dar ma gandeam la o relatie care sa rezulte dupa un timp in casatorie. Adica nici nu-mi puneam problema sa am o relatie superficiala de 2 luni. Daca o incepeam trebuia sa dureze foarte mult. Abia la 23 am reusit. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Super, felicitari si la mai multi ani!

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Mersi! :*

| Plato a răspuns:

Pai nu suntem "noi", gen. Oamenii nu au un tipar.

Eu inca de la 18 ani ma gandeam doar la ceva serios, in timp ce oameni precum Ordan... mda. happy

Prima intrebare nu o prea inteleg. Majoritatea oamenilor cred ca experimenteaza sexul inainte de 30 de ani, asta inseamna ca nu e niciunul om de casa? Bineinteles ca nu inseamna asta.

Iar a doua intrebare urmareste o generalizare, nu e cazul. Oamenii nu sunt la fel.

| RAY explică (pentru Plato):

Tu raspunde la intrebare in mod direct

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai cum mai direct de atat? laughing
Da, normal ca mai poate fi fidela, de casa etc., ar fi culmea sa nu, avand in vedere ca putini incep doar dupa 30.
Apoi ti-am zis, unii-s de-un fel, altii de altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 30 de ani? Pai de la 30 de ani incepe distractia. De ce ai vrea ceva serios?

Nu spune ca te-ai indragostit si te face vreuna barbat de casa laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa gandesc uni, ca curvaresc pana la 30 de ani apoi devin ingerasi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sunt si cupluri serioase si oameni seriosi in general care se i-au din prima (monogame) Dar foooarte rar.

Nop trecutul nu se sterge, dar fiecare are nevoie de o faza a curveniei.

| SEMIHA a răspuns:

Da, se poate să te saturi de viața aia și să îți dorești mai mult sau pur și simplu doar liniște, să "te așezi la casa ta". Majoritatea sunt așa.

Aici depinde de fiecare. De obicei cei care își doresc ceva serios de la vârste precum 18-20 de ani, cam așa merg toată viața, dorindu-și ceva de calitate.
Iar cei care au o viață de noapte și caută numai distracție, tot de la 18-20 de ani, poți să îți dai seama că oamenii respectivi nu se opresc prea devreme. Unii da, alții trăiesc așa toată viața.

| RAY explică (pentru SEMIHA):

Alooooooooooooooo ce am intrebt eu ce ati raspuns voi