| alinaandrei a întrebat:

Care credeti ca sunt efectele unei pauze intr o relatie? avand in vedere ca cei doi se iubesc dar unul din ei e tulburat.multumesc si apreciez raspunsurile voastrewinking

Răspuns Câştigător
| nely a răspuns:

Eu cand am spus cuiva ca vreau o pauza a insemnat ca nu-l mai vreau...nu stiu... poate eu sunt altfel.

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specialistii 'spun ca uneori, fiecare poate simti ca "are nevoie de spatiu", pentru reconsiderari, clarificari fata de ceea ce simte, vrea, traieste, etc!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specialistii 'spun ca uneori, fiecare poate simti ca "are nevoie de spatiu", pt reconsiderari, clarificari fata de ceea ce simte, vrea, traieste, etc!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specialistii 'spun ca uneori, fiecare poate simti ca "are nevoie de spatiu", pt reconsiderari, clarificari fata de ceea ce simte, vrea, traieste, etc!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specialistii 'spun ca uneori, fiecare poate simti ca "are nevoie de spatiu", pt reconsiderari, clarificari fata de ceea ce simte, vrea, traieste, etc!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Scuze pentru cele 4 afisari succesive, dar s-a blocat calculatorul, si nu mai facea nimic, orice tastam! Multumesc!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu uita ca ochii care nu se vad se uita

| Linda a răspuns:

Daca pauza nu este prea lunga si pe durata determinata e ok. Daca nu se stie pe cat timp, nu e bine. Eu sunt casatorita, dar imi plac foarte mult si imi prind bine zilele in care sunt doar eu cu mine.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acum cativa ani buni... cand eram la liceu, prietenul meu mi-a zis de pe o zi pe alta ca vrea sa faca o pauza... pentru ca el ar vrea sa aiba si alte experiente... cu alte fete... am zis Ok. am suferit mult, insa in cateva luni s-a intors in genunchi... sa il scuz... de atunci suntem impreuna... de 13 ani, el este sotul meu si tatal copilului meu... lasa-l in pace... daca te iubeste cu adevarat o sa isi dea seama ca a facut o greseala, pana atunci tu comporta-te normal, stiu ca e greu dar incearca...

auran
| auran a răspuns:

In cazul meu pauza a fost definitiva - eu nu cred in astfel de pauze!

| Mya a răspuns:

"pauza"din punctul meu de vedere, cum am mai zis, este doar o scuza de a te desparti de cineva dar treptat, gandindu-te ca asa ranesti mai putin. Ceea ce e complet gresit! E doar o dovada de lasitate!

| marria a răspuns:

Am patit si eu asta acum cateva luni...eram la fel de "tulburata" si incepusem sa avem din ce in ce mai multe discutii in contradictoriu.pana cand prietenul meu mi-a propus o "pauza" de o saptamana...am acceptat imediat cu gandul k va fi de fapt o pauza definitiva...insa dupa vreo 3 zile deja mi-am dat seama k mi-e dor de el, am respectat pauza si abia am asteptat sa-l revad...asa ca o pauza e binevenita uneori ...iti pune ordine in ganduri...bine asta depinde de la caz la caz, dar daca va iubiti asa cum spui nu e cazul sa-ti faci probleme. poate ca simte nevoia sa aiba un pic de libertate, la asta te-ai gandit?

| Boby a răspuns:

Poti sa-ti iei gandul de la relatie
Daca cineva te iubeste cu adevarat nu ar trebui sa ia nici o pauza
Pauza de ce? .de masa!
Zero sanse pentru relatie

| nolimits a răspuns:

Daca el te iubeste nu are nevoie de nimic( cat de mic ar fi) ca sa-si dovedeasca asta. o pauza e ca o pata intr-o relatie - poti sa o ignori, dar e acolo... te gandesti cum candva el s-a plictisit de tine. oricum nu vrei mai incolo sa te insele si sa-ti arunce in fata scuza ca a vrut doar sa vada cum e cu alta si ca nu se compara deloc cu tine...Probabil daca mi-ar cere prietena o pauza as incerca si eu dupa sa uit incidentul dar ar fi momente in care sa ma gandesc ca s-a saturat candva de mine si poate o sa se mai intample... si ca daca i-ar fi aparut nu stiu cine in fata ar vorbi cu el

| smooth a răspuns:

Pi simplu cel tulburat va fi si mai tulburat, iar celalalt va fi disperat, cand doua pers se iubesc nu are de ce sa existe tulburari big grin

| casperboyy a răspuns:

Nu inteleg tulburat... un pic vag termenul. Oricum din cand in cand o pauza e buna vorba aia mai rarut ca e mai dragut. Acum depinde si ce intelege fiecare prin pauza ca normal ca o pauza de 3 luni in care unul se duce prin toate cluburile si se cupleaza cu toti toate nu mai are nici un rost. Insa un week`end cu amicii / prieteni in loc de iubita / iubit e binevenit din cand in cand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pauza de sex. da se poate si o inteleg. dar pauza totala? in dragoste? e o minciuna.

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Pauza e intotdeauna egala cu despartirea definitiva... o spun din proprie experienta