| Ezyo a întrebat:

Care distanta e mai grea de depasita, dintre localitati sau dintre inimi?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Daca ai linie continua ai cam pus-o, sa ma ierti.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cu CFR-ul de astazi, distanta dintre localitati ramane greu de depasit!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai cred ca si una si alta, pentru ca oricat de mica ar fi distanta catre persoana draga, ti se pare cel mai lung drum...bine daca e vorba de aici in tara, daca e mult mai departe, dorul de cel drag te face sa urasti distanta ce va desparte.

| XDarkAngel a răspuns:

Daca drumurile sunt reparate...

| IMC90 a răspuns:

Dintre localitati.

| Stelistul a răspuns:

Cu siguranta, dintre inimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate exista termen de comparatie intre cele 2.depinde din ce perspectiva privesti lucrurile.uneori poate fii mai usor sa parcurgi o distanta concreta, pentru ca drumul catre inima este unul foarte lung si indelungat... distanta este nedefinita. poti ajunge la inima cuiva mai usor, mai greu...sau in unele cazuri, niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distanța dintre inimi poate fi depășită cu un "te iubesc" din suflet. Distanța dintre localități nu.