| marmotavorbareatza a întrebat:

Care e diferenta intre o relatie si o relatie deschisa sau o relatie serioasa?

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Cerd că o relaţie deschisă e una din acele relaţii trecătoare, în care ambii parteneri ştiu că nu va dura la nesfârşit şi acceptă să se vadă şi cu altcineva, nu neapărat să aibă alt partener ci doar o prietenie mai serioasă şi cu alte persoane de sex opus.O relaţie serioasă e una care are loc dupa 17-18 ani, când suntem mai maturi şi chiar puteţi începe să vă faceţi nişte planuri împreună.big grin

evenso
| evenso a răspuns:

O relatie deschisa inseamna ca fiecare partener este liber in sensul ca poate sa aiba relatii sexuale si cu altii / altele - dar ei ( cei din relatie deschisa ) considera si asta o relatie serioasa deoarece poate sa tine o viata intreaga cu sau fara casatorie.