| dydy1992 a întrebat:

Care e diferenta dintre o relatie serioasa si o relatie deschisa? big grin

Fundaaaaaaaaaaaaa! love struck

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

O relatie serioasa inseamna gandul serios la casatorie,o viata impreuna,chestii de genul asta.O relatie deschisa e atunci cand si fata si baiatul isi mai permit sa flirteze dar totusi nu se inseala reciproc.

P.S O relatie deschisa mai poate avea cineva cu mama sau tatal lui, adica discuta despre orice, fara secrete si asa.

funda?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

O relatie serioasa este chiar asa cum se numeste serioasa, presupune dedicatie si implicare totala. In timp ce o relatie deschisa sau moderna implica si anumite escapade si greseli mai mult sau mai putin intentionate.

| Eaaa_4667 a răspuns:

O relatie serioasa. adica daca ai stat cu o fata de multi ani si ai de gand sa fie sotia ta. chestii din astea... iar o relatie deschisa. adica amici... iubiti. :X fundita?:X

| Diana_8956 a răspuns:

O relatie deschisa inseamna cand doua persoane se plac''fizic''una pe alta dar nu isi doresc sau nu sunt pregatiti pentru mai mult si pot iesi cu alte persoane sau le este foarte usor sa se desparta o astfel de relatie se tine mai mult de plictiseala.Insa o relatie serioasa se bazeaza pe respect iubire intelegete iar ca persoanele implicate in relatie sa nu mai flirteze nici macar foarte rar si o asemenea relatie dureaza foarte mult si duce chyar la casatorie.

P.S.o relatie deschisa poate deveni una serioasa daca personele implicate dezvolta sentimente una pentru alta(sper ca ti-am fost de folos funda plz:X)

| DeepEyesClaudia a răspuns:

Intr-o relatie deschisa, partenerii se pot intalni cu alte fete/baieti, sau pot avea relatii sexuale cu alte persoane, daca cei doi asa au stabilit. O relatie deschisa se poate transforma intr-una serioasa peste un timp; e ca un fel de relatie "proba".