| OnWeed a întrebat:

Care este dorinta voastra cea mai mare? Ce va doriti de la viata cel mai mult? Puteti obtine ceea ce va doriti? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| filipiak a răspuns:

Imi doresc sa stiu sa aleg.Si mereu sa stiu ce e bine pentru mine, fara a rani pe nimeni. Cel putin asta imi doresc acum
pax
filipiak

20 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu vreau o viata linistita si frumoasa, impacat dar fara sa ma plafonez, plina de mici bucurii, fara eforturi enorme si fara surprize neplacute. In principiu pot obtine ce doresc, dar nu depinde doar de mine. Cum? incerc sa imi pastrez mintea intreaga si sufletul curat.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

QueenB iti doresc sa nu ajungi la unul ca asta :)) http://www.youtube.com/watch?v=P7F3O6WYfHQ 0:20 e apogeu

| Vizitiul a răspuns:

In primul rand imi doresc sa fiu sanatos, restul vin de la sine, asta cu putin efort si daruire!

| Cryssy a răspuns:

Dorinta mea cea mai mare este sa fiu intotdeauna impreuna cu iubitul meu. De cand sunt mica imi doresc sa am o familie si atunci cand voi avea copii sa le ofer o viata mai buna si sa aiba intr-adevar o copilarie fericita. Cu ajutorul lui Dumnezeu stiu ca voi obtine ce imi doresc.

Numai bine!

| eva_2950 a răspuns:

Imi doresc ca eu si familia mea sa fim sanatosi, copiii mei sa aiba un viitor mult mai bun si mai lipsit de griji decat al nostru, sa fie sanatosi si sa aiba noroc in viata.
Dar cea mai mare dorinta a mea este ca D-zeu sa ne tina sanatosi ca de restul' ne ocupam noi.

| mami a răspuns:

Sa-mi vad familia fericita,
sanatate,
cu cumpatare -da

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Dorinta mea este una si unica! sa am puterea si sanatatea de la Dumnezeu sa imi cresc printesa mea, sa ii pot oferii un viitor bun, sa o am sanatoasa si sa fie vesnic fericita! aceasta este dorinta mea! si stiu ca se va indeplinii.pentru ca imi iubesc enorm de mult puiutu meu, ea este toata viata mea si ce am mai de pret pe lume! are nevoie de mine si voi fi langa ea clipa de clipa. pana atunci cand voi inchide ochii pentru todeauna.atunci voi putea murii linistita si impacata cu gandul ca oricate obstacole am avut in viata si oricat de greu a fost.am trait si am luptat pentru copilasul meu si a meritat pe deplin!

| HBK a răspuns:

Sa fiu sanatos si sa mi fac un viitor bun, ca lumea e rea.

| D A R i U t S s A a răspuns:

Imi doresc o cariera stralucita.
Implinire
Sigur
Cu multa, foarte multa munca

| Alice_6278 a răspuns:

Dorinta mea cea mai mare este sa-mi duk visul la bun sfirshit.doresc de la viata cel mai mult dragoste si intzelegere.cared ca as putea obtzine cemi doresc.

| ////////////// a răspuns:

Stii vreau foarte mult sa am o familie unita, sa am doi copii frumosi, inteligenti, un sot intelegator, iubitor, ca sa ajung la asa rezultate trebuie sa vreau din rasputeri sa lupt sa nu ma dau batuta, orce cearta ma va face mai puternica, si mai mult sa vreau, imi voi iubi sotul nebuneste, vreau o prietenie strinsa si nu va conta pentru mine nicicind parerile altora, voi asculta ce spun toti dar voi face ce vreau eu, asa va urez si voua toti, curaj, bafta si daca aveti un scop ducetil pin la bun sfirsit.curaj.

| misiik a răspuns:

Fara munca nu exista realizare, ca fiecare dorim sa ne realizam, ca sa te realizesi depinde si de cel de langa tine.In primul rand sa am sanatate ce-ia ce doresc la toata lumea, sa fi-mi cumpatati in ce vorbim, cum sa ne comportam si sa nu facem diferente intre noi oameni.Sa respectam adevaratele valorii umane.

| DuffMckagan a răspuns:

Dorinta mea cea mai mare de pana acum este sa am o cariera de succes si sa nu imi dezamagesc parintii si cred ca o sa obtin asta invatand cat mai binehappy... a da si sa ajung la un concert nickelbackhappy )

| patratzel a răspuns:

Sa'mi intemeiez o familie alaturi de care sa am o viata frumoasa, fericita si lipsita de griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sanatate doresc(mie si la toata lumea). Ce-mi mai pot dori? O familie asa cum eu nu am putut avea parte vreodata, plina de armonie, intelegere si respect.Si da pot obtine asta, prin rabdare, iubire, incredere si multa intelegere(incearca si tu"reteta"si vei vedea ca am dreptate)happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dorinta e putin pentru ca viata ta sa mearga bine. Viata nu inseamna doare bucurie, zambet, fericire, insa daca mi-as dori un lucru si nu as sta prea mult sa ma gandesc cu siguranta as cere un lucru banal care nu determina viitorul meu in cea mai mare masura cum ar fi o cariera, o familie, prieteni, toate cele bune si asa mai departe sa fim seriosi cine si-ar dori raul...insa daca privesc cu adevarat in viitor constat cu o oarecare intelepciune ca toate aceste nu sunt de ajuns pentru ca la urma urmei le voi pierde deoarece moartea e inevitabila, asa ca eu spun sa gandim inainte de a cere pentru ca fericirea nu sta intr-un moment de placere.Multi dintre noi avem o familie aproximativ fericita, daca nu perfecta, o viata cat de cat daca nu de aur si totusi inca dorim tot mai mult. O dorinta mare ar fi urmatoarea: Poti sa ai tot ce iti doresti daca incetez sa mai vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce vreau, nu anteleg, an orice caz imi e greu... ah iubirea asta, ajutati-ma, oare poate sa o fac cineva?

| papushika21 a răspuns:

Pai mi-as dori multe lucruri
In primul rand sa fim sanatosi,sa ne putem intelege cat mai bine si ne fie mereu prietenii aproape,chiar si in cele mai grele momente(mi-as dori mult sa am niste prieteni adevarati,care sa ma sustina mereu, poate ca am astfel de prieteni dar nu sunt sigura Cred ca multi isi doresc prieteni cat mai buni, mai ales adolescentii)
Si mi-as mai dori ceva:
Uneori fac greseli, sau spun ceva ne la locul lui si apoi ma simt naspa c-am facut-o sau ca am zis-o...
Deci, uneori as vrea sa intorc timpul inapoi...sa fiu sigura ca n-am facut acea greseala...

| vlady_9349 a răspuns:

Da, poti obtine ce vrei tu de la viata daca chiar iti doresti lucrul acela si esti dispus sa faci anumite sacrificii pentru a'ti indeplini visul.Si mai ai nevoie de multa gandire pozitiva!

| Rotari_Stasic_1996 a răspuns:

"Cea mai mare dorinta a mea"

Fiecare om are cite o dorinta, insaceamai mare dorinata a mea este ca lumea ce neinconjoara sa fie mai buna. Insa p-ru a indeplini aceasta dorinta avem nevioe de multarabdare, si ca toti oameniii sa se implice in aceasta misiune. Exista diferiti oameni caredoresc numai bine Terrei noastre, dar siceicare de zi cu zi distrug totul.Cel ce macar o zinu va rupe vreo planta sau nu va arunca vreo sacosa pe jos deja va face un pas spre bineleTerrei noastre. Acele citeva fapte facute de citeva persoane ne va prelungi viata cu citivaani.Si mai am inca o dorinta pe care o pot consideraceamai mare este ca familia mea sa fiesanatosa. dar in bunastare ei pot participa doar ceicare fac parte din aceasta familie.Imi doresc ca celedoua dorinte ale mele sa se indeplineasca cit mai repede posibil.tot ce
ne dorim se poate indeplini insa trebuie sa depunem effort. "
Dupa fapta
si rasplata"