| GraveDigger91 a întrebat:

Care este secretul unei relații de durată, armonioasa, plina de sentimente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Încredere reciprocă, fără secrete, comunicare, să ai ceva pasiuni/idei/gândire în comun, înțelegere și iubire deplină. Așa sunt eu cu logodnicul meu de 6 ani, certuri cred că 1-2 ori pe an am avut. Trebuie sa existe între cei doi cât de cât compatibilitate pentru a nu a intra monotonia in relația, gelozia sau răceala ducându-se la certuri.

| GanduriDeCafea a răspuns:

Nu exista nici un secret. Daca poti iubi macar ca la inceputul relației atunci poti considera ca relatia meege bine. Bineînțeles este nevoie ca ambii parteneri sa faca anumite sacrificii, gen timp putin efort si multa intelegere. Comunicarea este cheia, ceea ce tine totul la suprafata. Iubirea trebuie sa fie mereu acolo dar cu ajutorul comunicarii afli daca partenerul tau arevreun neajuns sau daca ceva nu merge bine pentru el. Fara comunicare se pierde increderea, fidelitatea, dorinta de a mai cu celalalt.

| Psihopata a răspuns:

Dragoste,sinceritate,incredere.

| Psihopata a răspuns:

Iubirea