| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai mari greseli dintr-o relatie care duc la despartire?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Gelozia si (dorinta de a avea) controlul (obsesiv) asupra partenerului.

13 răspunsuri:
| Alexis123bsb a răspuns:

As crede pur si simplu vorbitul intruna.De exemplu baietii nu prea suporta sa fie presati intruna ceea ce aduce la suspiciunile fetelor si mno

| RAY a răspuns:

In cazul meu infidelitatea, ipocrizia, minciuna, teatru, prefăcătoria dar multe fete joaca teatru foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alexis123bsb):

Acei baieti sunt antisociali sau stau cu fata respectiva din anumite motive. Nu e necesara o relatie ca un astfel de individ sa se aprinda si sa faca dezastru.
Pentru intrebare: lipsa de comunicare, lipsa de afectiune, cercuri toxice de prieteni, incalcarea hobby-urilor + tot ce a spus RAY

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Inselatul, gelozia, lipsa de respect, violenta, lipsa increderii, lipsa comunicarii, minciuna si probabil ca mai sunt dar acestea mi-au venit in minte pe moment.

| Hannah06 a răspuns:

Lipsa respectului, lipsa sinceritatii, infidelitatea

| Alverto a răspuns:

Un singur cuvânt: nefercirea

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu stiu mi-e foame.

| Jouliete a răspuns:

Despartirea vine din mai multe cauze spre exemplu: cand cei doi isi ascund secrete sau se mint si se pierde increderea, cand nu se mai simte pasiunea sau nu te mai vede persoana la fel ca inainte, sau cand apare indiferenta si dezinteresul unuia sau ambilor, un alt motiv ar fi divergentele de idei adica fiecare gandeste diferit si au opinii diferite cu privire la anumite lucruri si asa apar certurile fiindca cineva vrea ceva iar cealalta persoana altceva; mai poate fi si supararea uneia dintre persoane care nu crede ca este inteleasa de celalalt, sau daca unul nu isi da seama si ii raneste sentimentele sau chiar intentionat; in orice caz se ajunge ca persoanele sa nu se mai simta confortabile una in prezenta celeilalte si se pune punct relatiei pentru ca nu mai exista speranta de rezolvare a problemelor.

| lorix a răspuns:

Nu neaparat care duc la despartire dar la o casnicie nefericita.
Paranoia si orgoliu excesiv.

| Andreeush a răspuns:

Neîncrederea, lipsa comunicării și a respectului.

| Violleta2022 a răspuns:

Minciuna
Gelozia,
Infidelitatea
Lipsa de respect
Violenta
Controlul si manipularea
Alcoolul
Drogurile
Puturiosenia

| Endoryus a răspuns:

Planurile care nu coincid.

| Colors a răspuns:

Neincrederea
Minciunea
Lipsa respectului
Gelozia
Controlul excesiv