| StefiChan8D a întrebat:

Care sunt cuvintele care bucura parintii? Vreau sfaturi bune.

Răspuns Câştigător
| xhanriettee03 a răspuns:

Vă iubesc mami şi tati. Sunteţi cei mai buni părinţi din lume, şi fără voi viaţa mea ar fi un dezastru. Nu ştiu cum să vă arăt cât de mult vă iubesc eu, dar,probabil ştiţi,încă odată, vă iubesc mami şi tati.

Cuvintele acestea îi vor bucura pe părinţii tăi, pentru că nu prea mulţi copii le mai mulţumesc părinţilor în ziua de astăzi, încearcă să-i faci să aibă încredere în tine, să iei note mari ca să aibă cu ce să se mândrească. De exemplu,eu am tată vitreg şi mă înţeleg foarte bine cu el,când am luat o notă mică a spus că este mândru de mine oricum,m-am străduit până acum şi că nu-i nimic pentru că fiecare copil ia cândva o notă mică,a spus să nu continui aşa,pentru că nu vrea să îmi stric media. Sper că te-am ajutat, oh, şi am uitat, ajută-i la treabă pentru că, cred că şi ei te răsfaţă cu nişte bani câştigaţi şi munciţi, poartă-te frumos cu ei pentru că ei când vin de la muncă sunt foarte obosiţi şi nimeni nu îi sprijină. Mama mea când a avut piciorul în ghips, i-am făcut ceai şi i-am luat flori şi m-am învoit chiar de la şcoală să stau lângă ea. Stai cu părinţii, joacă-te cât timp mai ai şi tu din copilărie..mulţi ne dorim de mici să fim adulţi şi să lucrăm şi să ne luăm haine dar când o să fim mari o să realizăm că încă mai vrem să fim copii, să ne jucăm în timpul liber..Deja,generaţia se duce de râpă, nu prea mulţi copii mai stau cu părinţii şi sunt tare veselă că mama mi-a dar sfaturi şi că am crescut foarte bine,şi da sunt educată. Scuze că m-a luat valul, am scris romane dar încerc să le deschid copiilor ochii, pentru că ei nu ştiu ce fac. m-am chinuit să scriu, sper că te-am ajutat, pa!

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

Am luat un 2, m-a prins copiind la lucrare si mi-a dat 1, sunt corigent la 4 materii pe ambele semestre, am primit amenda, am vorbit in afara tarii si avem multe sute de euro de platit, am pierdut telefonul, am dat cu laptopul de pamant, am uitat sa inchid butelia cand am plecat la scoala, am zgariat masina cu bicicleta, m-am apucat de fumat.

| mimiwewem a răspuns:

Le spui că ții mult la ei, că îi iubești, că vrei să le fii alături, că sunt cei mai buni părinți.

| pietrean a răspuns:

Ca parinte, iti pot spune sigur, ca un "te iubesc mami/tati" ar fi de ajuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari mama, la cei 13 ani ai mei, ti-am oferit ocazia de a fi bunica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu sunt insarcinata!"

| Iama a răspuns:

"Te iubesc!"
"Am luat o nota mare!"

| xhanriettee03 a răspuns:

Mulțumesc mult de fundiță.

| Pascu_Bianca_1990 a răspuns:

"Am luat un 10 la...(o materie care nu esti bun)."

| Eveee92 a răspuns:

Nu cuvintele sunt cele ce iti bucura parinti, ci faptele, dar poti sa incerci cu cuvinte din inima cum ar fi "Te iubesc", "Ce as face fara tine","Esti cel mai bun parinte din lume"...

| carmen125 a răspuns:

Spune-le ca te mandresti ca ai niste parinti ca ei, ca le multumesti ca ti-au fost aproape mereu si ca nu-i consideri numai parinti ci si cei mai buni prieteni happysper ca te-am ajutat