| hagi148 a întrebat:

Care sunt persoanele la nunta( nasi, etc) si lucruri de care am nevoie si preturi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dificil ce vrei tu. Incepind cu mirii, ai parintii (socrii mari si mici), nasii, drustele si vorniceii si, invitatii. Lucruri si preturi? Greu. Poate asta te ajuta (vezi in bara-meniu din stinga): http://www.mirnevest.md/ro/articles/59-Drutele-miresei-la-nunt-59.html
Casa de piatra!

| hagi148 explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg ce sunt drustele si vorniceii?

| aryana1991 a răspuns (pentru hagi148):

Stramosii domnisoarelor de onoare si a cumnatilor de mana. entru o nunta de 80 de persoane, fara cine stie ce minuni cam 6-8 000 de euro

| anonim_4396 a răspuns (pentru hagi148):

Cei ce insotesc mireasa si mirele in timpul nuntii. Nu cred ca este obligatoriu. In sate se mai respecta traditia. Renuntind, scapi de o cheltuiala.