| anonim_4396 a întrebat:

Cat de des comunici cu persoana iubita? La câte ore va răspunde la ultimul mesaj dat? Va spune ca are treaba și ca nu poate răspunde în cel mult 30 - 60 minute? La mine nu se întâmplă asta. Mi-a răspuns după 7 ore și i-am dat cu seen ca nu o mai suport.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi raspundea repede, au fost ocazii dupa un timp cand intarzia desi nu stiam crezand ca are treaba. Pana cand mi-a zis cineva sa nu fie cu altcineva de atunci mi-a dat de banuit si am suspectat pana i-am zis ca nu se mai poate, la cum a reactionat s-a dat de gol ca ma inselase si am pus iala pe usa

| Adry05 a răspuns:

Dacă nu e o persoană ocupată prinsă cu tot felul de proiecte și chestii, probabil s-a plictisit de tine

| darrio2007 a răspuns:

De cate ori se poate. Imi este nevastă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E vechi bmw, de aia raspunde asa greu

| xRaffy a răspuns (pentru suntserios):

Îmi iau altul mai nou. Nu ii problema.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ti-a raspuns dupa 7 ore si te-ai simtit rau (similar cu acel "nu o mai suport") atunci cel mai potrivit lucru ar fi sa vorbesti cu ea despre asta, doar este iubita ta, nu? Daca nu cu ea... atunci cu cine sa vorbesti?

Este simplu, o intrebi de ce nu ti-a raspuns, vorbesti cu ea, vedeti ce faceti pe viitor. Ar trebui sa fie o relatie buna de comunicare intre voi doi, in care sa discutati despre orice.

Numai bine!
A... iar legat de prima intrebare... din nou, nu trebuie generalizat. "Persoanele iubite" nu sunt o specie pe cale de disparitie despre care poti sa vorbesti asa, care se comporta intr-un anumit fel.
Nimeni nu este la fel si in acelasi timp... toti suntem egali, toti pot sa raspunda mai devreme sau mai tarziu, in functie de moment, ce au de facut sau ce gandesc. big grin

| xRaffy a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ii mai scriu azi și eu pun punct. Nu mai are rost sa stau după ea. Merg la următoarele care ma așteaptă.

| DoarBogdan a răspuns (pentru xRaffy):

Oke, multa bafta sa ai, indiferent de ce o sa faci! ^_^

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dar nu e nevoie sa raspunda neaparat dupa 30-60 minute, oamenii mai si muncesc 8-9 ore! E stres, e concentrare, nu tot timpul am chef de vb la telefon toata ziua buna ziua.
Se ajunge seara acasa si se vorbeste.
Plus ca oamenii mai au si alte treburi de facut si in afara de munca, depinde de activitate.

Daca se vad f des, chiar zilnic, nu are absolut nici un sens sa stea la vb 7 ore si la telefon!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Adevarat, insa nu a zis asta happy A spus-o ca si cand exista o problema de comunicare intre ei doi.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu, ea probabil vrea sa stea ala sa-i raspunda cand vrea, si des daca se poate, de-l zapaceste la cap, desi se vad mereu.

| Mosotti a răspuns:

Depinde, poate omul are treaba, nu poate raspunde la comanda, daca va vedeti des, nu are sens sa-i dai 101 mesaje pe zi. Daca sunt la munca, nu pot vorbi la telefon, poate cel mult in pauza.
Nu pot raspunde in 30-60 min daca am treaba de facut, vorbim diseara cand anung acasa.
La munca te concentrezi la ce faci, nu stai sa te uiti pe telefon din 5 in 5 minute.

Ai timp sa comunici dupa munca cat vrei. Sau dupa ce omul isi termina ce are de terminat.

| Freya1 a răspuns:

Eu stau cu a meu, iar de două luni cam asa suntem 24 din 24 unul cu altul deci...
Dar inainte cand locuiam separat înafara de cand era la munca vorbeam tot timpul.

| mentholinks a răspuns:

Are pe altcineva. Da-i slapii.

| Kinda a răspuns:

In general ziua poate are si ea treaba, daca ii scrii seara de la 8 in sus si nu iti raspunde cu orele e ceva clar, si daca tot tu ii scrii mereu atunci din nou e un semn clar ca nu vrea nimic, deci treci peste nu te mai consuma.

| xRaffy a răspuns (pentru Kinda):

E absurd. Eu ca sunt prins și cu jobul și mai fac diverse. Tot am timp sa răspund în cel mult 30 minute. Scuzele ei sunt degeaba după 7 ore.