| anonim_4396 a întrebat:

Cauta
Caută întrebări şi răspunsuri
Conversaţii
Irinaaaaaaaioanaaaaa
acum 2 ore | Irinaaaaaaaioanaaaaa a întrebat:
Vreau sa dau o comanda la care merge doar plata cu cardul, e surpriza pentru 8 martie și nu am de unde sa fac rost de card, tata e plecat si nu vreau sa îl rețin iar la mama nu știu dacă voi putea pentru ca știu ca după ce plasez o comanda cu cardul primește notificare pe telefon sau ceva de genu (mi-a plasat acum ceva timp tata o comanda cu cardul și a primit notificare) dar nu știu ce fel de notificare, adică doar ca treaba a mers bine gen comanda a fost plasata fără probleme sau ceva de genu sau arata și produsul comandat?

Dacă dau comanda de pe cardul mamei nu trebuie sa vadă ce am comandat, app, dacă ma lasă să dau comanda de pe cardul ei ii dau banii Cash de la mine în caz ca va întrebați.

Pot da comanda fără cu ușurință pentru ca nu ii va arata ce am comandat?

8 răspunsuri:
| KR0NSTADT a răspuns:

Se va vedea tot ce ai comandat. Absolut toate datele.

| Holiday a răspuns (pentru KR0NSTADT):

De fapt nu va vedea decat catre cine s-a facut plata si evident suma.

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru Holiday):

Nu va vedea și ce am comandat? De exemplu o poza, un link sau ceva sau va vedea doar prețul și asa mai departe? Vreau sa ii comand un palton dar din nou, nu trebuie sa vadă și cred ca pana la urma singurul card disponibil ar fi al ei...

| tzionut a răspuns (pentru Patriciapatricst123):

Nu va vedea produsul doar suma si de la cine ai cumparat produsul.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Holiday):

Am vrut să-i dau de înțeles că o s-o ia pe coajă, dacă află mă-sa că îi folosește cardul pe ascuns. laughing

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Cine a zis ca ii iau cardul pe ascuns? Doamne ferește de asa ceva, o sa am de a face cu un demon adorabil pe care îl iubesc, meh, lasand dulcegăriile la o parte am dat de înțeles clar ca dacă vede prețul, firma și data nu ma interesează, mie mi-e doar sa nu vadă produsul

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Patriciapatricst123):

OK, acum am înțeles cum stă treaba.
Nu, nu va putea vedea în lista tranzacțiilor produsul. Dacă ar fi așa, s-ar umple lista aia cu sute și mii de produse. Vorba aia, mai o ceapă, un lapte, trei baxuri de bere, etc. laughing
Daaaaaaaaaaar, dacă numele magazinului corespunde cu numele firmei, va știi că acel cadou pentru EA este cumpărat este cumpărat din banii EI. laughing Este ca și cum ai scoate pe cineva la o cină, dar plata o vei face cu bani din contul său, făcând discret cu ochiul ospătarului parcă spunând " trece tot în contul ei/lui, că rezolv eu mai târziu. big grin
Însă, răspunsul final este: nu, nu va vedea denumirea produsului în lista tranzacțiilor. Atenție, asta nu este valabil în cazul în care mama ta primește feedback pe e-mail despre comenzile online!

| Holiday a răspuns (pentru Patriciapatricst123):

Nu va vedea nici pretul produsului/produselor, va vedea doar cat s-a platit. In consecinta iti poti comanda si tu ceva daca vrei ca pretul cadoului sa para mai mare.laughing