| Casian76 a întrebat:

Am comandat de la o firma online un costum.
Femeia care mi-a plasat comanda a spus ca pot plăti cu cardul la curier.
Mulți mi-au spus ca e imposibil căci curierului îi plătești doar cash și ca femeia aia nu știe (firma la care am comandat este mai mica și necunoscuta). Eu vreau sa ma plătesc cu cardul la curier fiindcă nu pot sa ies din casa, deja am fost avertizat de politie ca voi fi amendat dacă mai ies.
Sa îmi fac griji? Chiar pot plăti și cu cardul curierului?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti plati, sunt curieri care au pos mobil, dar trebuie sa stie sa il aduca

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Majoritatea curierilor au POS si poti plati cu cardul. Atentie! La platile peste 100 lei (exemplu: costumul tau) trebuie sa stii codul pin.

| Digikey a răspuns:

Unii curieri au implementat de curand si varianta aceasta de plata.

| Casian76 explică:

Curierul ** îmi cer scuze de greșeală