| Happy a întrebat:

Ce acte iti trebuie pentru a trece un copil de la numele tatalu la numele mamei?
P. S. Dau fundita star

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru un raspuns corect te rog sa-mi spui cauza pentru care vrei schimbarea numelui(divort, nu ati fost casatoriti etc), varsta copilului, daca ati divortat cui a fost incredintat copilul si numele purtat acum. Daca nu vrei sa dai aceste detalii aici, poti sa-mi dai un mesaj din profilul meu si o sa-ti raspund tot asa. Numai bine!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Certificatul de naștere al copilului și se face pe cale administrativă în situația în care nu este vorba de un divorț.
Pa, pa.