| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa inteleg daca vorbeam cu un prieten virtual pe Facebook si apoi si-a sters contul sau m-a blocat? Ii spusesem ca vreau sa ne vedem inainte sa se intample asta. Si a refuzat, apoi imi apare ca nu se pot trimite mesaje.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimeni nebun sa-si stearag tot contul de Fb, doar ca sa nu-l mai vezi tu!
Cu siguranta te-a blocat, de aceea nu-i mai poti trimite nimic si nu-l mai vezi deloc, asta este o practica frecventa cand cinea se supara sau cand se forteaza nota.
Probabil ca prietenul virtual este vreun coleg de clasa sau chiar colega, care si-a facut cont fake si s-a speriat cand i-ai spus ca vrei sa-l vezi, de aceea te-a blocat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu ai pe cine întreba, fă-ți un alt cont si caută-i numele in listele prietenilor, pe care stii că i-a avut. Le dai friend request. Așa, vezi dacă contul lui e dezactivat, ori te-a blocat doar pe tine.
Altfel, dacă-l cauți manual, s-ar putea să nu îi găsesti numele, fiindcă, in functie de setările făcute, motoarele de căutare pot să nu te trimită la profilul lui.

"Ii spusesem ca vreau sa ne vedem"

Poate că nu a intentionat să se ajungă la acest punct, deci își dorea doar o prietenie virtuală. Nu a intentionat să combine prietenia virtuală cu cea reală ( unii se confesează mai ușor in scris, ca intr-un jurnal tongue). Motive pot fi multe. Fie nu are incredere in el, fie are o alta relatie, fie are complexe/frustrări, fie nu a fost tocmai sincer când ti-a dat detalii despre el: vârstă, înălțime, greutate, ocupație, poze etc Și a incercat să fugă, să se retragă cumva din viața ta.
Trebuia să stabiliti de la inceput, dacă isi doreste doar o prietenie virtuala sau dacă intenționează mai mult.

| Mosotti a răspuns:

E un prost, ca daca era destept macar iti explica de ce isi sterge contul.
Asta trebuie sa intelegi, ca era un prost, un om okey nu face asa.

| cfrtobias a răspuns:

Probabil n-ai numarul lui?

| 120bulevard a răspuns:

Probabil l-ai speriat cand i-ai spus ca vrei sa te vezi cu el, era doar o pierdere de timp oricum.

| Strwberrs a răspuns:

Probabil pentru ca nu dorea sa va intalniti deoarece nu era cine se dadea sau nu era confortabil pentru el...

| Mirris a răspuns:

Eu zic așa macar sa te lămurești cat de cat Fă-ți un alt cont de Facebook, cauta-i pagina și încearcă să îi trimiți cerere de prietenie sau mesaj.Aici îți vei da seama sau îți vei face o idee.

| andreidmbm a răspuns:

Exista 2 posibilitati: nu era cine zicea el ca e, asa ca a preferat sa te blocheze, sau a primit raportari si contul i-a fost blocat.

Daca este a doua posibilitate, cu siguranta isi va face alt cont si te va contacta cat de curand. Daca e prima, inseamna ca a fost doar un mic impostor happy

| andreidmbm a răspuns:

Atunci poate e chiar prima varianta. pacat, unii n-au ce sa faca cu timpul liber, si il folosesc in astfel de scopuri.

| andreidmbm a răspuns:

Cine stie, doar el stie ce e in mintea lui si de ce a reactionat asa, mai ales ca v-ati inteles bine din ce ziceai mai sus happy

| andreidmbm a răspuns:

Cu mare drag