| Nicolae_Antonio_1993_4if2 a întrebat:

Ce ati alege intre evolutie si persoana iubita?
ps:Argumente!

Funda. happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le prefer pe amândouă.
Pa, pa.

| sabin89 a răspuns:

E ca si cand ai spune: ce ati alege intre un mar si un chibrit? Nu au nicio legatura unul cu altul. Cand faci o comparatie, trebuie sa te gandesti ca cele doua elemente sa fie compatibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la asta.
http://news.yahoo.com/......10586.html
aleg Marte

| vangaelis a răspuns:

Daca ai specifica la ce evolutie te referi ar fi ideal

| vangaelis a răspuns:

Din ce vad de la ceilaiti cica tu te-ai referit la evolutia profesionala.Bun, pde unde ai scos ideea ca daca ai o iubita, nu poti evolua profesional?
Ce tip de gandire poate fi si asta.Altii au castigat razboiae, au facut descoperiri, etc si erau casatoriti. Nu vad legatura cu ce te-ar trage in jos o relatie cu o persoana de sex opus.

| Somebodyღ a răspuns:

Ambele happy
E foarte importanta si evolutia profesionala, dar si acea implinire interioara ce ti-o poate oferi persoana iubita. Daca ar putea exista un echilibru intre ele ar fi minunat, dar dincolo de aceasta sustinere, daca ar fi sa fac o diferentiere, iubirea ar avea prioritate, si spus asta pentru ca, oricat de realizat profesional ai fi cand te intorci acasa, singur intre patru pereti constati ca de fapt, nu ai nimic... sper ca m-am facut inteleasa happy

| Mahima a răspuns:

Eu una vad o legatura intre aceste 2 lucruri dintr-un punct de vedere.Adica mi se pare ca evolutia spirituala, profesionala sunt planuri care includ persoana iubita.Prin urmare ele nu se pot exclude una pe cealalta.Persoana iubita te motiveaza, ambitioneaza, te indeamna sa iti doresti mai mult, sa te simti implinit.Dar restul tine de tine, de sufletul si mintea ta. Daca vrei sa faci ceva o faci pe proprile puteri si pentru tine.Nu vad de ce ar trebui sa alegi intre aceste 2 lucruri deoarece mie mi se pare ca merg mana in mana.E adevarat insa ca o persoana trebuie sa evolueze in relatie si sa si stabileasca unele din teluri astfel incat sa fie pentru doi. Daca ea te opreste din evolutia profesionala inseamna ca nu este o persoana potrivita si abia atunci renunti la ea.Altfel nu vad de ce ai alege intre aceste 2 lucruri.Ambele sunt necesare, nu poti renunta la una sau la cealalta.

| nietzscheCamataru a răspuns:

Cred ca te referi la evolutie profesionala. Problema ta este ca nu vezi ca evolutia sentimentala trebuie sa mearga separat de cea profesionala. La cum sunt fetele astazi, recomand evolutie profesionala. De ce? Din mai multe motive:
-daca se termina relatia, n-ai pierdut mare lucru. Cauti alta fata
-fara job ajungi un nimeni. Nu se uita vreuna la tine
-fara job pierzi ce putin unul din cei 4 piloni ai existentei tale (cariera, hobby, prieteni, iubita)
-fara job esti mort. N ai activitate, stai toata ziua in casa(ca deh, n ai nici bani de iesiri)
Concluzia: devino profesionist in ceva (dar pastreaza-ti echilibrul, si mai iesi cu fetele si tovarasii) ca n-ai sa regreti.