| elena999 a întrebat:

Ce ati alege intre prietenie si iubire? De ce?

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Nu ai auzit de asta?

Intr-o zi Iubirea si Prietenia se intalnesc pe strada. Iubirea intreaba: Daca eu exist, tu ce rol mai ai? Prietenia raspunde: Eu aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima.

Cele doua sunt legate pe veci si cine nu vede asta nu merita nici una nici alta. Iubirea si prietenia fac parte din fiinta umana, ca de nu am fi toti nebuni pana acum.

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prietenia aduce iubire!
Pa, pa.

| Luori a răspuns:

Iubirea nu are ca baza ceea ce are prietenia? Sprijin, sinceritate, intelegere? Iubirea mai are cateva condimente in plus, sau in cantitati mai mari. Nevoia de al simti mai aproape pe partener, dorinta de a-l face fericit ( fata de prietenie, cand acolo e dorinta de a fi fericit ), etc.
Iubirea aleg, caci prietenia vine la pachet cu ea.

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Este complicat de ales. Dar eu as alege prietenie(mai degraba daca ar fi baiat). As alege prietenia intre un baiat pentru ca prin prietenie cine stie, vei ajunge chiar la iubire happy.
Pa, pa!

| UPSsss a răspuns:

Prietenia o prietena adevarata greu gasesti...

| BellsC a răspuns:

Hm...thinking eu nu prea stiu.Prieteni adevarati sincer? N`am...sadcu toate ca eu as face orice pentru acel prieten*, iar cateodata si iubirea te poate trada.big grin asta este viziunea mealaughing adica ori le aleg pe ambele ori niciuna.

| PuFuLeTe a răspuns:

Avandd in vederee baiatull pe care eu il iubesc si priietenii pe care eu ii amm ass alege iubiireaa! Deoarece priietenii iti pot dorii raul, te pot inseallaa, vor doarr sa cazii pentru ca eii sa se ridicee la inaltiimeaa taa si apoii daca iubireaa e siinceraaaa si curata si stii ca alaturii de acea persoana estii fericiitt nu aii dcc sa nu alegii iubiireaa! In pluss priietenii maii gasestii, iti mai potii face si altii dar iubiireaa odata pierdutaa nu se mai intoarcee si odata cu pierdereaa eii suferii! sad Cell putiinn in cazull meuu priietenii [colegii de classa] m-au dezamagiitt, asa ca nu aveamm dc sa ii alegg pe eii ...nu s-au gandiit o clippaa ca imi facc rauu! au aflatt de ciine imi placee miiee si au inceputt saa fara mistoo, sa isi bata jocc, si diin cauzaa lorr euu nu amm putut fii cu acell baiat! Mereu see bagauuu! nu puteamm sa facc niimicc de eii! Sii atuncii aveaa rostt samii alegg priietenii? pentru cee?sad Eii caree intr-un fell sau altull isi bateauu jocc de miinee! depiindee si de cazzz! In cazull meuu as fii aless iubiireaa! la ce prieteni amm doar nu as fi dorit sa ramann cu eii! Sper ca te-am putut ajutaa cu un sfat happy Fundaa?

| SociallyDepressed a răspuns:

Nu există una fără cealaltă

| ToxicGirl a răspuns:

E destul de greu.depinde cat de mult ii iubesti.eu de ex am ales si prietenia si iubirea.dar e foarte greu.nu prea se suporta si nu imi place chiar deloc asta...si le-am ales pe aman2 pentru ca nu pot renunta nici la una.nici la alta.ar fi mult prea greu pentru mine happy

| BOOBZen a răspuns:

Ambele,fiindca sunt acelasi lucru,stati sa va explic:
In prietenie, trebuie sa ai lucruri in comun, si in acelasi timp iubire(in sensul de familie cum ar veni).In prietenie iti trebuie iubire pe scurt.In iubire iti trebuie prietenie deoarece cu sufletul pereche trebuie sa ai lucruri in comun si sa va intelegeti, altfel relatia nu ar merge.Prietenia si iubirea sunt egale,in prietenie ai nevoie de iubire,in sensul ca-ti pasa,si in iubire de prietenie, fiindca daca in relatie nu sunt calitati de prietenie, nu mai este nici iubirea

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Eu perosnal as alege prietenia, pentru ca o prietenie adevarata e mult mai greu de gasit decat iubirea!

Iubirea este importanta, dar mai importanta este prietenia, pentru ca prietenei/prietenului ii poti spune mereu ce ai pe suflet, pe cand iubitullui/iubitei nu ii poti spune chiar tot oricat de mult ai iubit'o/l''ai iubi!

Sper ca ti'am explict cat de bine am putut tongue

Răspuns utilizator avertizat
| kindness a răspuns:

Prietenie. Asta dureaza mai mult ca o relatie!

| bunnylover537 a răspuns:

Friends are forever, lovers are whatever.

| Andreea_2764 a răspuns:

Draga Elena sau Maria.Eu ieri am pierdut 2 pers dintr-o lovitura...sh ma simt groaznik.adica am pierdut baiatul pe care il iubeam enorm si am pierdut-o sh pe cea mai buna prietena de-a mea.si eu zic ca alegerea corecta intre iubire sh prietenie este iubirea.pentru ca o iubire adevarata nu gasesti in toata viata ta.dar o prietena daca o ai... poate sa iti fie alaturi toata viata. sper ca te-am ajutat:* Funda?love struck

| maddallyna a răspuns:

Depinde ce fel de prieteni ai...si depinde si ce fel de iubit(a) ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le poti desparti.sant legate cu legaturi nevazute si stranse in care cred cei ce le practica cu adevarat si din inima, si in care nu cred cei care nu le vad si nu le pot pipai, fiindca ei nu pot crede altfel.

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Eu le-as alege pe amandoua ca sa nu se mai certe laughing sau pe nici una!
SIMPLU rolling on the floor

| mihaixliquid a răspuns:

Pai din cate vad in aceste comuri poate sa fie si cum ziceti voi dar daca stam sa gandim la rece prima data intre un baiat si o fata sau invers este acea relatie de prietenie(faceti cunostinta in cele mai multe cazuri,mai stati de vorba etc)si din aceasta prietenie se leaga aceasta iubire pentru ca sincer Adevarata iubire nu o intalnim in fiecare zi, si parerea mea ca daca aveti acel seniment de a va deschide sufletele unul in fata celuilalt, dar nici prietenia nu este de aruncat pentru ca asa cum am aspus mai sus prima data exista o rel de prietenie si peurma isi intra iubirea in rol.ganditiva bine de ex cum ar fi sa vina un baiat care nu il cunosti deloc sa vina la tine si sa te sarute si nici tu sal cunosti, ai ganditi-va mai bine are vreo logica

| seba99 a răspuns:

Daca te-ai intalni cu un tip frumos si nu lear place prietenilor tai ai doua variante 1 se faci sa fie prieteni sau 2 sa renunti la unul eu as renunta la iubit pentru ca odata si odata te insala.

| sasha99 a răspuns:

Iubire penntru ca asta se foloseste si in prietenie

| cristy_7052 a răspuns:

Eu as alege prietenia, deoarece iubire adevarata nu exista