| Mara6392 a întrebat:

Ce ați face dacă iubitul vostru vrea să vă epilați pe mâini, dar voi nu vreți că vă simțiți comfortabilă așa?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

L-as ignora!

| dullcat a răspuns:

Discutii pentru a clarifica, iar daca nu se rezolva, despartire.Majoritatea au pretentii de la partenere sa aiba pielea unui bebelus si e cat se poate de deplasat.Parul este acolo pentru motive foarte clare, altfel aratam ca niste pisici sphynx in urma miilor de ani de evolutie. But we don't.

| Freya1 a răspuns:

Eu sunt genul de femeie ce nu suporta sa aibă par pe corp, dar asta nu înseamnă că stau 24 din 24 la epilat sau ca nu mai creste și pe mine un fir.
Acum, legat de mâini e alegerea ta ce vrei și cum vrei sa fi, ca nu te poate obliga.Dar cred ca ar trebui sa discutați pe tema asta, sa vezi ce îl deranjează, dacă e asa urat vizual, de ce nu vrei tu sa scapi e parul respectiv etc.Cam asa funcționează o relatie.

| johnnny123 a răspuns:

Pe de o parte, fiecare om este stăpânul propriului corp și nu te poate obliga nimeni să faci nimic. Pe de altă parte, o relație presupune și anumite compromisuri.

Tu ce ai face dacă ai urî mustățile, dar iubitul tău ar insista să poarte una ca Agamiță Dandanache?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum mă epilez pe mâini, așadar nu trebuie sa mi-o zică el. happy

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu o faci. Nu comanda nimeni pe corpul tau.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cred ca este la decizia fiecărei persoane ce vrea sa facă cu propriul corp și nu trebuie sa se epileze pe mâini doar pentru a ii aduce fericire " iubitului".
Iubirea este despre a accepta persoana de lângă tine asa cum este ea, fără a încerca să îl schimbi.
Plus ca poate nici ei nu ii place un anumit aspect la el, ex: ca are mustata de fecior, dar nu are dreptul de a îl schimba.
+ sa normalizam faptul ca este normal să ai par atât ca băiat cât ca și fată, asta este în natura noastră ca specie.
Și este decizia proprie dacă vrei sau nu vrei sa scapi de asta, chiar dacă pe unii îi poate dezgusta.

| RaduRobertRO a răspuns:

Înainte de orice, ar trebui să clarificați cu partenerul vostru că nu sunteți de acord cu dorința lui de a vă epila pe mâini și să-i explicați de ce nu vă simțiți confortabilă în a face acest lucru. Este important să comunicați deschis și sincer cu partenerul vostru și să vă respectați limitele și preferințele personale.

Dacă partenerul insistă în continuare să vă convingă să vă epilați pe mâini, ar trebui să aveți o discuție mai detaliată despre acest subiect. Întrebați-l de ce este important pentru el să faceți acest lucru și încercați să ajungeți la o înțelegere comună. De asemenea, puteți să-i explicați cum vă simțiți când vă cere acest lucru și să-i sugerați alte modalități prin care vă puteți exprima dragostea și respectul unul față de celălalt.

În cele din urmă, este important să vă amintiți că decizia de a vă epila pe mâini este una personală și ar trebui să fie luată numai în funcție de propriile preferințe și confort personal, nu din presiunea sau cererea altcuiva.

| suntserios a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Eu decizia ei nu a chatgtp ului să știi

| depression17 a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Lasă chatGPT ul

| RaduRobertRO a răspuns (pentru suntserios):

Chat nechat, concluzia e ok. happy

| suntserios a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Da e trist că tu nu puteai scrie 3 cuvinte din propria ta gândire

| blackWisteria a răspuns:

Nu te epila. Iubitul tau pare cam pedofil. Femeile au par. End of story.

Întrebări similare