| pupaza a întrebat:

Ce ati face in locul meu? V-ati duce la prietenul vostru acasa in vizita de Pasti chiar daca parintii vostrii nu il suporta pe el, si va interzice sa mergeti?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca mi-ar interzice sa vin cu el, nu m-as duce, desi as suferi mult si le-as spune ca imi pare foarte rau ca nu ma primesc.

| psiholoaga a răspuns:

Depinde tu ce vrei; daca vrei sa stai cu parintii, stai si roaga-ti prietenul sa inteleaga. Daca iti doresti sa fii cu prietenul tau de pasti, fa ce iti doresti, nu ce vor parintii. Eu asa as face. Desigur, eu nu mai stau cu ei si nu ar trebui sa ii suport dupa...

cami
| cami a răspuns:

Cred ca iubirea invinge...bineinteles as sta si cu ei, dar pana la urma tot m`as duce la el!

| borsec a răspuns:

Da, m-as duce

| cribus a răspuns:

Normal ca as merge...

| cotzobel a răspuns:

Poate ar trebui saiti inviti tu prietenul acasa la tine...asa parintii tai si.ar crea o altfel de impresie, o sa il cunoasca mai bine, o sa afle mai multe despre viata lui si cu ce se ocupa(ca asa sunt parintiibig grin)... orice om merita o a doua sansa.parerea mea...bafta multa in luarea decizieihappy

| Beeline a răspuns:

Nu!
"Vostrii" se scrie cu un singur "i". Si "parintii va interzice"?
EBA, tu esti? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa-ti asculti parintii, dar uneori e bine sa-ti asculti inima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trăiește momentul alături de persoana iubită, apoi poate veni și potopul.
Dragoste sinceră.
Pa, pa.