| xToTheZx a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata,azi e prima oara cand ma voi duce la prietena mea cand parintii ei sunt acasa,e o vizita asa de pasti,as vrea sa stiu cam cum ar trebui sa ma comport, cum sa fac cunostinta cu parintii ei si etc, cateva sfaturi bune m-ar ajuta mult.
P.S. Am 15 ani.
Multumesc mult,

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna! Cand intri da buna ziua, spune eventual sarut-mana mamei sale. Nu intinde mana sa dai noroc cu tatal ei, acesta trebuie sa faca primul pasa iar daca nu, lasa. Nu spune cuvinte nepotrivite. Imbracate dragut; nu are rost sa iei un costum pentru o simpla vizita dar acum depinde. Eu ti-as zice sa iei un tricou dragut si niste blugi. Fii politicos cu fata si cu parintii ei. Ofera-te sa ajuti la stransul mesei. Ai putea veni cu niste flori sau bomboane ceva pentru ea. Incearca sa gasesti preocupari in comun cu tatal de genul fotbal sau constructii sau altele. Nu vorbi prea mult, deschide gura daca chiar ai ceva de spus inteligent pentru ca altfel risti sa pari un "mascarici". Nu trebuie sa fii un intepat sau un fitos ca pana la urma e tot o familie, sunt tot oameni. Deschide usa fetelor, acorda-le prioritate tuturor. Vorbeste cu prietena ta si intreab-o intai si cateva lucruri despre ai sai. Oricum, totul o sa fie in regula, sunt sigura. Este foarte frumos ca aveti parte de o intalnire de grup asa tu cu familia dansei. Apreciez si sper sa va tina relatia. Succes si Paste fericit!

| Andrey3oo7 a răspuns (pentru AnonimaOk):

O_O^

| xToTheZx explică (pentru AnonimaOk):

Iti multumesc frumos pentru raspuns/ajutor. Totul a mers bine, din pacate n-am apucat sa citesc raspunsul tau doar dupa ce m-am intors acasa dar totul a fost bine, prietena mea a spus ca parintii ei sunt multumiti de mine. Multumesc din nou :*

| AnonimaOk a răspuns (pentru xToTheZx):

Npc imi pare rau ca nu ai putut vedea dar pana la urma daca ai fost manierat si ai fost tu insuti logic ca iese totul bine happy

4 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Trebuie sa te porti politicos, sa nu vorbesti urat, sa nu vorbesti doar de tine, sa arati ca meriti sa fi prietenul ei.
Arata ca esti un baiat bine crescut, ingrijit.
Succes.