| BlueEyes_4836 a întrebat:

Voi ce ati face daca. : prietenul vostru s-ar duce la un suc cu baietii. il suni pe la miezul noptii si iti spune ca ii plecat din oras. se duce la o pizza. stai acasa si plangi ca o proasta si il astepti pana la 7:30 dimineata. vine acasa se pune in pat si doarme. pana la urma aflii ca el nu a fost la pizza ci la masaj erotic. recunoaste. se roaga sa il iert, se jura ca numai face niciodata asa ceva. voi ce ati face?! [in locul meu]

Răspuns Câştigător
| Florry19 a răspuns:

Depinde. Dacă staţi împreună înseamnă ca aveţi o relaţie serioasă şi vă iubiţi. Bărbaţii în general au mai multe scăpări de genul acesta. Eu una dacă l-aş iubi, l-aş ierta însă aş face tot posibilul să se simtă prost o perioadă de timp (i-aş bate apropouri nesimţite legat de ceea ce a făcut ). Atâta timp cât ţi-a recunoscut, e bine. Se zice că greşala recunoscută e pe jumătate iertată, nu?
Însă dacă ar mai călca strâmb încă o dată, nu l-aş mai ierta!
Te-am pupăcit.

20 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ca iese cu baietii nu poti sa ii reprosezi, insa ca a mers la masaj erotic si sa te minta e deja prea de tot!

Imi imaginez ca relatia voastra e una serioasa si ca tu speri la mai mult, crezi ca el e alesul, dar, crede-ma, sunt putine sanse sa fie asa!

Mai bine suferi acum, decat mai tarziu cu 2 copii de mana!

Insa, in cazul in care e prima lui scapare si in rest se comporta exemplar, ii poti da a 2 a sansa, nu fara ca el sa iti merite ingaduinta!

| RXN a răspuns:

Nu ma deranjeaza iesirile cu baieti, fie ele pana dimineata. Dar minciuna nu o pot accepta niciodata si nu o iert, la urma urmei, nu vreau sa fiu proasta nimanui.Ma minti pe fata, inseamna ca nu ma respecti.Treaba cu mersul la masaj erotic... E posibil sa caute ce nu-i oferi tu, ceea ce te face si pe tine vinovata, dar mai logic si mai uman era sa se vorbeasca despre lipsurile relatiei, nu sa se ajunga la asta.
Eu nu as mai accepta.Problema asta e greu de iertat si de uitat, deci mai mult ca sigur va veni in mod constant in prezent.Totusi,o discutie serioasa asupra viitorului vostru, nu ar strica.

| TitiDrLove a răspuns:

Nu e de tine.

| elena a răspuns:

Daca prietenul sta cu tine si procedeaza astfel, arata-i usa si inchide-o pentru totdeauna in urma lui. Stiu, este un sfat, care nu este pe placul tau, dar daca l-ai iertat, fii sigura, ca va mai cadea in greseala, dar nu-ti va mai spune. Mai este o situatie si mai urata... daca tu stai la el, este grav, daca procedeaza asa. O prietenie care are la baza minciuna si inselaciunea, nu se mai poate numi asa si nici nu va tine prea mult si inca ceva, nu merita niciun barbat, sa-ti strici ochii plangand din cauza lui, oricum orice sfat ai primi din partea noastra, tot tu esti cea care ia hotararea finala. S-auzim numai de bine!

| Carmen a răspuns:

Draga.sincer i-as spune sa nu ma mai minta si sa aiba incredere in mine. poate i-a fost teama de reactia ta si de aia nu ti-a spus. fa-l sa aiba incredere in tine dar in acelasi timp dovedeste-i ca se poate baza pe tine.

| ELLSSA a răspuns:

Hai mai...
O aventura mica si el. Daca stii si simti ca te iubeste, iarta-l.Doar tu esti in sufletul meu.Barbatii mai au si ei nevoie de astfel de iesiri.Totusi nu il mai sufoca atat.
Tu trebuie sa nu mai fi asa sensibila. E bine ca i-ai dat un telefon sa stii ca este ok si nu te mai consuma atat.
Pe iubi meu l-as ierta, orice greseala mi-ar face.Stiu ca ma iubeste din tot sufletul lui si cu mine o sa imbrateasca, nu cu alta fata...

| adrianajollie a răspuns:

Uite. poate tine la tine, insa s-a obsnuit sa faca ce vrea cu cine vrea, cine stie de cate ori nu te-o mai fi mintit... Cel mai bine ar fi sa va despartiti pentru o vreme sa vada ce inseamna sa traiasca fara tine. Daca te iubeste iti va simti lipsa si asta il va durea foarte tare si fii sigura ca se va intoarce la tine, dar sa nu-l accepti din prima. Ii dai de inteles faptul ca vrei sa va impacati dar intai sa vezi schimbarea mult asteptata - loialitatea fidelitatea si desigur sa-ti demonstreze ca te iubeste, poti chiar sa-i spui asta. Daca vrei poti inerca sa-l faci si putin gelos spunandu i ca il credeai diferit fata de ceilalti baieti insa acum ai descoperit ca nu e cu nimic mai bun decat ei ba din contra... e cu mult mai prejos si ca te oftici pentru simplul fapt ca stii ca altii te ar fi putut iubi cu adevarat si niciodata n ar fi facut asta, dar tu l-ai ales pe el tongue
Funda? :*

| RobertTmroo a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa iti pui serioase intrebari legat de viitorul vostru de a fi impreuna, pentru ca din cate inteleg eu voi si stati impreuna, ar trebui sa va asumati anumite responsabilitati amandoi, ca doar o relatie pentru a avea succes depinde de amandoi cei implicati nu doar de unul, gandeste-te ca daca nu stateati impreuna atunci puteai sa nici nu observi asta si el cu siguranta nu ti-ar fi pomenit nimic unde a fost si ce a facut.
Cand sunteti doi impreuna, e frumos sa mergeti impreuna in oras, sa faceti multe chestii, activitati impreuna..., asta nu inseamna ca tu sau el nu puteti iesi si separat in oras cu prietenii, prietenele, dar asta cu limita, un suc in oras si nu la orele la care merge el, dar asta depinde si de persoana cu care esti..., ca daca nu stie ce ii aia fidelitate atunci poate sa te insele oriunde si oricand, oricum e dureros cand se intampla asa ceva, si mai ales cand aceea persoana ar trebui sa te iubeasca, nu sa faca ce a ce face el.
Din punctul meu de vedere un astfel de om care se presupune ca iubeste, respecta persoana iubita, face ce a ce face, minte fara rusinare cu ce a ce face, unde umbla, si cand afli pe unde a fost a tunci vezi ca a facut tot felul de chestii nealocului, acest om nu te iubeste, nu te respecta, si sunt sigur ca nu e pentru prima oara cand face asa ceva, deci daca tu astepti de la o relatie, persoana iubita sa te iubeasca, sa fie fidel si sa fi fericita, atunci trebuie sa iti spun ca din pacate/sau din fericire nu este el persoana potrivita pentru tine.
Trebuie sa iei o hotarare pentru tine, pentru ca indiferent de cate ori il vei ierta, el tot va face asa ceva, si asta pentru ca nu stie ce inseamna sa iubesti pe cineva in adevaratul sens al cuvantului sad, deci indiferent de cat de greu o sa iti fie la inceput, mai bine sa iti fie greu o perioada decat toata viata sa suferi cu un astfel de om alaturi.
Decizia e a ta! Multa intelepciune iti doresc si ascultati tot timpul sufletul!
Viata si destinul tu ti-l faci happy!

| ionut7782 a răspuns:

Stii ce face? te are la mana ca iti cunoaste sentimentele. faza cu minciuna este in felul urmator e greu prima minciuna ca restul vin de la sine in plus e bazat ca ti-a gasit punctul slab si zice ca mereu il vei ierta.parerea mea este sa il mai lasi putin dar de mai face inca o data asta nu mai intoarce capul.nu are rost.eu stiu asa daca te iubeste cu adevarat nu te va mai minti niciodata.asta e lipsa de respect din partea lui pentru tine. te trateaza ca o proasta ceva de genul scz.sau mai este o varianta.plateste-i cu aceiasi moneda dar sigur se va destrama totul.succes in decizia ta.

| BeHappyForMe a răspuns:

Daca minte odata minte si 2 oara eu nu as suporta miciuna, infidelitatea, si violenta intr-o relatie, peste orice alceva as pute trece in afar de asta, tu trebuie sa iti raspunzi la intrebarea asta daca chiar nu te vai minti sau o va face din nou si poate cu alceva mai grav.

| nuta a răspuns:

Stati impreuna?
oricum de ce nu te'a scos si pe tine la suc? pentru ca tu poti sta si aksa... iar el profita.
e nasol ca s-a intamplat asa dar tu il cunosti mai bine decat noi

| Papusik_4304 a răspuns:

Eu poate i-as acorda a 2 sansa asta dac il iubesc mult mult da as face asta l; as ierta. dar nu asa deodata. putin mai greu. lasa'l oleaca. spune-i ca trebuie sa te gandesty inainte de ai da un rasp. lasa'l pe ace cateva zile...gandeste'te bine daca merita sau nu. ai grija de tine ...si data vytoare iesi si tu la suc cu fetelehee hee

| brunett3 a răspuns:

Nu trebuie sa plangi.nu merita. Daca o sa il ierti o sa o mai faca odata si se pare ca ai vrea sa ramai cu el. Fa ce crezi ca e mai bine dar sa nu regreti mai tarziu...:*

| ant1 a răspuns:

Poti discuta cu el si sa ii spui ca nu e nevoie sa te minta. Daca vroia sa se duca la masaj erotic putea sa iti spuna ca nu era nimic grav si poate ii faceai chiar tu gratiswinking. Cand mai vrea sa se duca ii spui sa te anunte sa ai timp sa iti organizezi o petrecere cu stripperi.

| eusiatat_9429 a răspuns:

Off... Unde ii gasiti? Da este adevarat, cam asa sunt toti baietii, dar totusi sunt si exceptii, voi fetele trebuie sa le gasiti, asta e treaba voastra, referitor la ce a facut cu siguranta nu e nici prima si nu o sa fie nici ultima data, asa sincer iti spun ca nu te merita si clar desi spune, el nu te iubeste cu adevarat altfel nu ar fi facut asa ceva plus ca intr-o relatie nu trebuie sa existe minciuna, doar omisiuni altfel totul se destrama incet dar sigur, iar asta e punctul de vedere al meu ca baiat, sper ca te-am ajutat si bafta sa iei o decizie inteleapta

| Deennn a răspuns:

raised eyebrows
Clar i-as da papucii. straight face
Adica cum vine asta? Eu stau si plang si el sta la masaj erotic?
Clar i-as spune "Pa!", l-as si scuipa.
oh go on

| annndaa a răspuns:

I-as face un masaj sa ma tina minte, si apoi i-as arata usa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mai ies cu baietii iar ea ramane acasa... dar intelege ies cu baietii ca intre baieti nu are ce cauta, cand iesim in grup e altceva. Poate ar trebui sa il accepti asa cum este... ca tot la tine se intoarce happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu daca il cunosti bine iti dai seama cand minte si cand nu. dar sincer daca il suni pe la miezul noptii si el tocmai dimineata vine e de rau. dar totusi acordai a doua sansa dar daca o face i-ar nu prea mai ai ce face si trebuie sa va desparti-ti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care ii ideea, fetelor, ca baietii mai au scapari si trebuie sa-i iertam?! Daca fetele ar avea scapari ar fi numite curve, ar fi batute si cate si mai cate, dar nu, la baietii trebuie sa iertam astea ca asa e in natura lor... wtf o_O
Eu una nu l-as mai ierta, Nu ma deranjeaza ca a iesit in oras, dar ca m-a mintit, ca nu recunoaste ca nu e ceva bine intre noi... Si in plus masajul erotic duce de cele mai multe ori la sex...