| 12stefy a întrebat:

Ce cadou as putea sa-i fac surorii mele de ziua ei? Implineste 27 de ani si am aproximativ o saptamana sa ii gasesc un cadou. De preferat ceva ce pot face eu, pentru ca daca ar fi sa-i cumpar ceva i-as cumpara din banii parintilor si asta nu-mi prea pare a fi exact cadoul meu. Eu vreau sa am ceva mai diferit. Trebuie sa-i fac un cadou frumos pentru ca nu ne vedem decat de 2-3 ori pe an, ca ea locuieste in Anglia. Probabil ca trebuie sa mai precizez ca eu am decat 14 ani happy. As aprecia daca m-ati ajuta happy

Răspuns Câştigător
| fotomatic a răspuns:

Cauta o fotografie cu voi doi si fa-i ceva personalizat: o cana sau o perna. Uita-te pe aici: www.epersonalizari.ro

39 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Fa-i ceva personalizat - de cate ori se va uita la el o vei face fericita La multi ani pentru sora ta

| 12stefy explică:

Daca vreau sa fac un cadou frumos surorii mele mai mari nu inseamna ca sunt fata big grin. Asta se aplica tuturor care au zis "amandoua", "voi doua", etc. In orice caz, multumesc tuturor pentru sfaturi. Majoritatea mi-ati dat idei foarte folositoare (exceptie fac merun, Maciucaru si Reiatsunami, care au dat niste raspunsuri complet nefolositoare si inutile). Va multumesc tuturor. Pacat ca nu pot da funda mai multor oameni happy.

| Tauru13 a răspuns:

Poate sa mergeti amndoua la un spa, un parc acvatic, undeva sa va distrati sau relaxati amndoua si sa aveti si mult timp sa vorbiti

| Reiatsunami a răspuns:

O soseta purtata

| Mirela14 a răspuns:

Pai ia o poza cu tine si cu ea si pune-o intr-o rama facuta de tine. Asa va avea o amintire de la tinehee hee Sau uitate pe net la bratari din ata si invata cum se fac

| LloOlLey a răspuns:

Uite o idee. eu vara asta am primit de ziua mea o pernuta de la 2 cele mai bune prietene in forma de inimioara, facuta de ele si pe pernuta, o poza cu noi 3 cusutalove struck sau o poti imprimabatting eyelashes ia o poza cu sora ta si cu tine, sau decupeaza o poza cu voi 2 :d e usor si practic, ramane un simbol love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand La multi ani! pentru sora ta.Imi aduc aminte cand la scoala am facut o cutiuta foarte draguta de bijuterii dintr-o cutie pentru branza topita(triunghiulara).Pe capacul cutiei deseneaza o inimioara sau orice vrei tu si decupeaza.In interiorul cutiei poti face o captuseala dintr-un material catifelat.O sa-ti mai vina idei.E foarte simplu. PS:Si unchiul meu locuieste in Angliabig grin

| DJohnny a răspuns:

Pastreazati banii.Cel mai frumos cadou e sa ii dai ceva facut de tine. poate o rama facuta de tine, pe care sa lipesti o poza cu voi doua si sa o editezi si sa scrii pe ea te iubesc soramea! kiss
Sper ca te-am ajutat.

| f1r3TiG3R a răspuns:

Ma uite ce ee eu am un frate mai mare ma rog e vitreg si il vad oadata pa an eu i-am facut un skatebord origtinal cu tot felul de grafitti da tu poti sa ii faci un medalion ma original asa uite te pot ajuta eu.

Pt incepu cauta si tu un lantisor mai vechi al tau cauta niste inele de chei mai frumoase daca ai un lantisor mai lung poti sa cumperi din bani tai o cruciulita sau orice alteceva sa fie frumos dar nu prea pompos apoi le agati pe fiecare de lantisor si gata ai un colier frumos si venit din inima si suflet si la toate chestiile astea poti sa lucrezi o cutei de hartie stii ceva de gen origami frumoasa si tada ai un cadou frumos si impachetat la fel sper ca te-am ajutat o si ai vrea te rogg sa intri aici in blogosfera mea la persoane interesate http://craft6.blogspot.com/ oo si la multi an surori tale

| ucatati a răspuns:

Poti sa-i faci un cadou personalizat. o cana cu fata ei...sau gandeste-te ce nu e in anglia si e in Romania. aparent nimic. dar arata-i ca o iubesti.

| aldeaadinamaria a răspuns:

Eu zic sa-i faci o felicitare ar fi cel mai frumos nu bani aduc fericirea sidragostea o sa simta mai mult iubirea prinacea felicitare daca ii scrii ceva frumos si eu cred foarte tare ca se va bucura de minune.Coloreaz-o frumos si P.S cat mai multe inimioare :XBafta si La multiu ani dinpartea mea pentru sora ta.

| Alanda18 a răspuns:

Pai daca are un iubit sau e casatorita,pune o poza cu ei doi pe o perna sau pe o cana. daca nu, pune o poza cu voi doua cand erati mai mici pe o perna si pune-o in patul in care va dormi, iar seara o va descoperihappy sper ca te-am putut ajutahappy

| Boboecelmaitaredepelume a răspuns:

Ai putea sa iii faci o bratara a prietenie cu numele ei, daca nu stii cum cauta pe youtube e foarte usor

| AliceDC a răspuns:

Daca vrei sa-i daruiesti ceva facut de tine.eu zic sa optezi pentru o bijuterie ceva geno bratara un colier, crede-ma nu exista femeie sa nu aprecieze o bijuterie(chiar si cele care de obicei nu poarta)materiale sunt simplu de gasit si nu ar trebui sa coste mult poti incerca dantela sau poate margele depinde de tine tu o cunosti cel mai bine pune-ti imaginatia la treaba modele gasesti pe youtube, de asemenea si tutoriale.multa bafta daca te hotarasti sa-mi urmezi sfatul!happy

| bubbles_6003 a răspuns:

Eu zic sa-i faci o cutie de bijuterii...cauti o cutie de lemn micuta sau faci tu si o vopsesti, pui material in interior, poate pui chiar o bijuterie. Eu asta i-am facut prietenei mele de ziua ei si un portret cu noi doua. Spor la munca big grin

| jehadshd a răspuns:

Pot sa iti spun din proprie experienta ce i-am facut eu surorii mele si i-a placut la nebunie: Daca ai poze cu ea de cand era mica, cu tine si cu ea fai o tablita cu poze de cand era mica mica pana acum la 27 de ani.Ca un sir de amintiri. Poti sa ii lipesti desene, sa ii scrii si etc. Sper ca intelegi ce am vrut sa zic.

-Sau o poza cu voi doi intr-o rama draguta; nu te costa mai mult de 35 de RON.
-Sau sa ii faci o cana cu numele ei.
-Sau si mai frumos sa ii faci un album, si sa scrii la fiecare poza cate ceva.
Sper ca te-am ajutat.

| Anamaria97_2847 a răspuns:

Ai putea sa ii faci un colier si o bratara din bilute♥

| Wizard33x a răspuns:

Fa-i un desen

| sad6516 a răspuns:

Cel mai simplu si mai frumos cadou pentru o persoana draga, in cazu dat sora, cred ca ar fi s-a faci o poza cu voi doua.Ar fi si mai frumos daca poza va fi impartita in 4 rubrtici, adica poza s-a fie impartita in patru.Primele doua rubrici sa fie cu voidoua mai recent si celelalte doua rubrici cu voi doua ma de demult.Ar fi un cadou simplu si dragut.Succes!
Si doreshtei surorii tale un sincer : Lamulti ani din partea mea ( igor6516).

| antaloct a răspuns:

Poti sa i iei un parfum care sa i placa si ei sau o sampaniea

| Andreea_5823 a răspuns:

De ce nu o intrebi? sau vrei sa fie o surpriza? mai bine iai un tablou, cu un peisaj

| crezy a răspuns:

Uite poti sa ii cumperi un tablou mai maricel frumos cu un peisaj de iarna sau de vara

| vivi_8791 a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit ar fi sa pui intr-o rama o poza cu voi doua de cand erati mai mici.

| stefanel2000N a răspuns:

Cumpara-i un colier scump! Scump si frumos frumos de tot de iti cad ochii!

| stelistu21 a răspuns:

Cred ca cel mai frumos cadou ar fi un lantisor cu cruciulita din aur

| DaNuTzzu_2991 a răspuns:

Ai poti cumpara o fusta sau un tricou depinde cum ii plc ei

| butterflyefect95 a răspuns:

Salut ai putea sa i faci cadou o cutie eleganta de bijuterii sunt mai multe modele nu sunt scumpe dar iai face pe plac mult succes sper ca te am ajutathappy

| Carmen_Aida_1968 a răspuns:

Ai putea sa-i faci cadou un prezervativ in caz ca face sex!