| mimi2000mimi a întrebat:

Ce cadou i-as putea lua mamei mele?
Maine face 52 de ani, si habar n-am ce sa ii iau...
i-am facut pana acum o felicitare "pixelata" si i-am luat niste flori, dar mai vreau sa-i dau ceva. carti sau bijterii nu ii iau, pentru ca asta i-am facut cadou de Craciun.Ea nu prea poarta esarfe si oricum are destule, iar doua seturi de cosmetice si produse de ingrijire a primit azi deja.
Ma puteti ajuta cu un sfat?

Si nu vreau sfaturi ca "tu o cunosti mai bine" sau "spune-i doar ca o iubesti"sau din astea, vreau chestii concrete!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine o floare în ghiveci, așa îi dai de lucru să o îngrijească.
La mulți ani și să fie sănătoasă, să te bucuri de dânsa.
Pa, pa.

| anonimg a răspuns:

Duminica este inchis la librarii. dar ii poti face cadou o carte si mai tarziu:
-editie standard: http://viatasisanatate.ro/tragedia-veacurilor-editie-standard
-editie de lux: http://www.viatasisanatate.ro/tragedia-veacurilor-editie-de-lux
Este o carte foarte buna care nu tine cont de varsta. O sa-i placa cu siguranta.

| h3r a răspuns:

La multi ani mamei tale happy, se pare că postarea e de ieri! Ai ales ceva? Puteai lua ceva util în casă, mai ales pentru bucătărie...ori ceva decorativ.

| ywar a răspuns:

Este suficient un buchet de flori si subscriu ideii utilizatorului gratargratar pentru o icoana de buzunar. Ar fi un cadou foarte special.

| gratargratar a răspuns:

I-ai o icoana. (gasesti pe la pangare, daca ai biserici in apropiere sau catedrala). Depinde de bugetul pe care il ai... (pentru a alege o anumita icoana, lucrata intr-un anumit fel).

| Nonameagain a răspuns:

Un parfum. Pentru o femeie, niciodata nu e prea mult. Dar vezi ce anume ii place.

| mimi2000mimi explică:

I-am facut de la 0 un tort de migdale si i-am luat un ghiveci cu trandafiri albi, o pereche de manusi de piele si o esarfa, chiar daca mai avea laughing (buget 85 de lei si fara inspiratie, tortul l-am facut in disperarea mea ca era 3 noaptea, nu am gasit nici un cadou calumea si m-am bagat cu mixeru in beci laughing) )
icoane avem multe in casa, nu mai avem nevoie :p