| ivascu a întrebat:

Ce cadouri de Craciun as putea sa le iau prietenului meu si mamei lui? Va rog sa-mi raspundeti

Răspuns Câştigător
| retrogrobian a răspuns:

Lui poti sa ii iei ceva legat de hobby-urile lui (de exemplu, un ticou cu un imprimeu)> daca optezi pentru asa ceva, iti recomand sa te duci la un magazin unde customizeaza diferite obiecte. Fostul meu prieten e motociclist si i-am facut cadou, printre altele, un breloc pentru cheile de la motor, pe care scria pe o parte "ride like the devil" si pe cealalta "feel like god" (cu design facut de mine in photoshop, a iesit chiar fain.)

Mamei lui iti recomand sa ii iei ceva care sa o impresioneze si sa o flateze, ce zici de o brosa cu cameie? Sunt foarte classy brosele astea si arata bine la multe tinute, sunt adaptabile.
De asemenea, iti sugerez sa nu-l neglijezi nici pe tatal lui si sa-i iei o sticla de vin bun sau ceva care sa-i placa.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Delia 75 a răspuns:

O carte personalizata

Exemplu de carte personalizata ca un cadou pentru iubitul/sotul tau
Ar fi frumos daca poti trimite cateva poze cu tine si cu el pentru personalizarea cartii. Cu sau fara pozepersonalizeaza cartea cu mesaje de dragoste si dedicatii cat mai romantice.
Pe coperta am putea tiparii o poza cu voi doi si titlul "Poezii de dragoste pentru iubitul meu..." sau
Pentru ___, sot si tata, etc
Pe prima pagina a cartii un mesaj asemanator
A doua pagina ar putea fi tiparita cu o poza de cuplu
Pe a treia pagina am putea tiparii un scurt mesaj de dragoste bsau moto, de exemplu " Pentru ceea ce esti si pentru ca esti al meu te voi iubii mereu. Cea mai mare adoratoare a ta ___"
Pentru urmatoarea pagina ai putea alege inca o poza cu tine.
Apoi ai mai putea scrie cateva randuri sau pagini ca o declaratie de dragoste sau scrisoare de dragoste, sau povestea iubirii voastre, sau orice altceva ti-ar placea sa ramana in paginile acestei carti. Sau poti lasa poeziile de dragoste sa spuna totul si eventual tu o sa-i demonstrezi prin fapte dupa ce o sa termine de citit cartea.

Pentru soacra ta ai putera lua:
bibelouri, icoane, un goblen, un set de pahare de cristal.
Intotdeauna femeile trecute de prima tinerete adora cadourile pentru casa, deci ar fi indicat ceva legat de decoratiunile interioare sau un set de vase ceva mai deosebit. Evetual uita-te prin casa si vezi daca ii lipseste ceva.

doiny
| doiny a răspuns:

prietenului tau ai putea sa-i cumperi un aparat de ras electric, iar mamei lui ceva de decor prin casa sau o esarfa mai eleganta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cauta ceva aranjamente pentru mama lui, sunt ffff multe si dragute, cu specific de Craciun.Cred ca ar bucura-o. Iar pentru el... tu stii cel mai bine... o bluza. un parfum... oricum, gestul conteaza.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenului tau un suvenir si mamei lui un conplect de farfurii