| stelică17 a întrebat:

Ce context se poate invoca pentru a invita o fată în oraş?

Răspuns Câştigător
| CandyTetris a răspuns:

Spune-i doar ca vrei sa iesi din casa, ca vrei sa iesi la un suc.Ce faci de-obicei in orashappyCuraj!tongue

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| stresat a răspuns:

Vreau sa ma plimb dar nu vrea nimeni altcineva. Vii cu mine?

Vreau sa mananc o salata in oras. Iti fac si tie cinste numai sa vii cu mine. Nu vreau sa mananc singur.

E o zi asa de frumoasa azi. Vrei sa iesi cu mine ca sa vorbim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti place de ea si vrei sa fiti prieteni.o invitatie in oras va va ajuta sa va cunoasteti.

| stelică17 explică (pentru anonim_4396):

Da, da cum formulezi invitaţia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cum am scris.te prezinti.ii spui ca iti place.si daca ar accepta sa fiti prieteni. vorbiti si la despartire o inviti daca vrea sa va mai vedeti.sincer si simplu.formulele si vorbele mari sant pentru cocalari si fantii de ghinda.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Vorbeste cu ea despre filme si intreab-o ce filem ii plac. Apoi, zi ceva in genul : A, si mie imiplac mult genul asta de filme. Uite, maine va fi al cinema cutare film, nu ai vrea s ameregm sa-l vedem?" sau daca vine la voi in oras o trupa intreab-o :"iti place trupa X?', iar daca ea va raspunde "da", zi-i: "N-ai vrea s ameregm la concertul lor?" sau pur si simplu invit-o la o plimbare, pentru a profita de o zi frumoasa si insorita si spune-i ca iti place felul ei de a fisi ai dori sa va cunoasteti mai bine si sa petreceti mai mult timp impreuna. Daca is ea te palce, cu siguranta va accpeta.

| stelică17 explică (pentru Euletitia):

"Daca si ea te place cu siguranta va accepta."
Şi dacă nu acceptă cum ar trebui să o iau?
Oricum interesant răspuns, ţie cum ţi-ar place să te invite cineva?