| honey2804 a întrebat:

Ce credeti, copiii le datoreaza mai mult parintilor cresterea decat viata, sau invers? De ce?

6 răspunsuri:
| Someonelikeyou a răspuns:

Copilul, ii datoreaza totul parintilor, din toate punctele de vedere! Daca ii tratezi cu nepasare, sau cu altceva mai putin bun, atunci inseamna ca un copil nu isi iubeste parintii. Daca i`ar iubi, ar muta si muntii pentru ei. Eu sunt inca copil, si cred ca nu imi ajunge o viata intreaga parintilor mei sa le multumesc pentru tot ce au facut pentru mine, si pentru ce face pentru mine. Cu totii vom ajunge parinti la randul nostru, si cu totii vom stii atunci ce greutati ne apasa pe umerii goi.

| angel74dm a răspuns:

Păi viaţa, normal, că doar ei ţi-au dat-o... Există părinţi care-şi abandonează copii la naştere, sunt crescuţi de bunici sau de părinţi adoptivi, iar în acest caz, lor trebuie să le datorezi creşterea.

| enverhoxha a răspuns:

De ce să le datorezi părinţilor viaţa? Crezi că dacă nu te năşteai ai fi pierdut mult?

| faaalyoana a răspuns:

Cresterea
este foarte greu sa cresti un copil

| Mikaelllla a răspuns:

Eu cred ca le datoreaza mai mult cresterea. Pentru ca dupa ce le-au dat viata, puteau sa ii paraseasca si sa ajunga intr-o anumita zi sa ii urasca pentru ce le-au dat viata!

| JulietteJokes a răspuns:

Copii nu le datoreaza parintilor decat respectul si viata nimic altceva ei sunt ingrijiti si iubiti pana cresc maria si au viata in fata