| deea_15 a întrebat:

Ce credeti? Jocurile pe calculator sunt mai captivante decat lectura, sau invers?

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Mai dependente da dar captivante nu e cuvantul potrivit... o carte te poate captiva din toate punctele de vedere si mai e si instructiva

leonardk
| leonardk a răspuns:

Mai tentante cred ca sunt jocurile pe calculator. Dar daca nu vrei sa ramai un jucator toata viata, trebuie sa te apuci de lectura serios. In momentul in care vei descoperi literatura vei intelege cu adevarat ce inseamna captivant dar si adevarat folositor. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai compunere la scoala, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| gabriel95cristian a răspuns:

Este indicat sa practici jocurile pe calculator, dar in viata tot lectura ta va ajuta mai mult