| ueu7f7fs a întrebat:

Ce este aia mentolatie la fete, ca mi-a spus iubita mea că are si mi-e rusine sa o intreb

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi de la pastilele Orbit. Are menstruatie. Adica e pe rosu, pe stop etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O data pe luna, o ia cu mentolatie acolo jos, si isi cam schimba frecventa pana cand ii trece.
Tie iti trebuie rabdare in perioada aia, ea e mai bine sa stea pe acasa pana cand se termina bomboanele alea de menta.

| lpavel a răspuns:

Menstruatie ti-a zis nu mentolatie laughing adica ii sangereaza vrabia asa ca ia-ti adio de la sex! dar daca nu stii ce e menstruatia atunci uita de sex pana la anii cand vei afla totul despre sex, nu de alta dar pari copil si daca mai faci si tu un copil ti-ai distrus viata ta si a ei!

| cristimacheama a răspuns (pentru lpavel):

Știu ce e menstruația.

| ueu7f7fs explică (pentru lpavel):

Da, menstruatie, si de ce sangereaza!? nu o doare!? si am 14 ani ce sex sa fac?, si sunt constient de asta, nu vreau copil, si sunt constient de riscul de cancer?

| relian a răspuns (pentru ueu7f7fs):

laughing de la sex faci cancer zici tu, e bun si asa rau, deci risc mare de cancer, ai grija cu mentolatia aia ca nu-i de gluma laughing
La 14 ani esti deja praf, praf de pua sau praf de copt, e jale sa nu zic cataclisme nucleare.
Ai iubita la 14 ani, dar nu stii ce aia mentolatie laughing tare de tot.Mai intai sa ai iubita invata cei aia mentolatie, ce sa fie bomboane de menta laughing sau ceai de menta.
Vezi ai grija cu cancerul ala, nu risca nimic laughing tu erai bun la farsele lu Buzdugan, esti exact un personaj din farsele aluia.

Daca asa is majoritatea astora de 14 ani sa duis dracu tara asta de tot laughing

| NoOne18 a răspuns (pentru ueu7f7fs):

Ba da are crampe abdominale, sau sa nu aiba, eu de exemplu nu am crampe, treaba asta se intampla lunar timp de mai mult sau mai putin de 5 zile. Apreciez ca nu vrei sa fii parinte asa devreme.Nu faci cancer de la sex, exista boli cu transmitere, de exemplu sida.
Sfat :intreaba parintii despre sexualitate si protejare, pe viitor te va ajuta sa intelegi mai bine.Sau cauta pe net cum se protejeaza partenerii (cele mai bune metode sunt prezervativul si anticonceptionalele date de ginecolog) si despre cum functioneaza corpul la femei si barbati (anatomie).

| lpavel a răspuns (pentru cristimacheama):

Ti-am zis eu ca nu stii? inca un copil de 9 ani... laughing Raspunsul nu era adresat tie ci celui care a pus intrebarea!

| lpavel a răspuns (pentru ueu7f7fs):

Nu pot sa-ti explic asta in cateva cuvinte... dar poti cauta pe google si vei afla totul despre menstruatie!

| cristimacheama a răspuns (pentru lpavel):

Oh, vai! Ce prost pot să fiu laughing

| 1997onur a răspuns:

Acum am aflat și eu -_- ce este

| Kiran a răspuns:

A intrat in perioada de "pubertate", cred ca la asta se refera.

| cristimacheama a răspuns:

Vrei să zici menstruație?