| Panteraa a întrebat:

Ce este mai important? Cariera sau iubirea? Stiu, depinde de la persoana la persoana, dar vreau sa vad mai multe pareri. Am o relatie la distanta de 3 ani aproape si prietenul meu vrea sa merg la el in afara. Il iubesc, imi vad viitorul langa el si as merge, dar de 4 luni am prins un loc de munca destul de bun aici in tara, care imi si place pe langa si daca merg la el nicio sansa sa gasesc ceva asemanator, iar cand o sa ma intorc putine sanse sa mai gasesc ceva la fel sau sa imi si placa. El nu vrea sa vina curand in tara ca am incercat si varianta sa il aduc pe el inapoi. Un sfat ce as putea sa fac? Sunt prinsa la mijloc si total indecisa, nu stiu ce ar fi mai bine pentru mine pe viitor.

34 răspunsuri:
| Treachery a răspuns (pentru Nilsson):

Nicio civilizatie nu are nevoie de oameni religiosi ca tine

| Panteraa explică (pentru Freya1):

Am avut facultate, nu puteam lasa si sa plec.

| Panteraa explică (pentru Freya1):

Nu am avut ocazia pana acum ca am avut facultatea, nu puteam sa las tot si sa plec. Acum e problema ca au intervenit si altele.

| Freya1 a răspuns (pentru Panteraa):

Da puteai el sa conștientizeze asta, ca tu după ce iti treminai facultatea avea sanse mai mari la un loc bun de munca si aici si afara