| TrollingFace a întrebat:

Ce este mai important pentru voi?
Sa iti faci o familie? sau sa ai o cariera un job bun?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Familia te unește, job-ul te sprijină financiar.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Sa raman singur toata viata si sa am parte de job-ul dorit pana la pensie.

| stejara2 a răspuns:

Ambele,cu putin efort le poti avea pe amandoua odata! Trebuie rabdare si perseverenta, dar se poate, sa stii!
Succes!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Depinde acum din ce punct de vedere privim lucrurile.Pentru un fotomodel sau o gimnasta, cu siguranta cariera este pe primul loc.Depinde acum si de soarta, daca iti apare marea iubire la 20 ani, nu o poti lasa sa treaca pe langa tine ca sa iti urmezi cariera.La fel pot spune si daca esti in plina afirmare intr-un anumit domeniu si "vine iubirea" nu trebuie sa o neglijezi.In concluzie, trebuiesc imbinate cele 2 laturi extrem de importante ale vietii unui om, fiecare la momentul lor, neinteresandu-te una din ele risti sa ramai doar cu cealalta, lucru care nu este tocmai indicat.

| AliceThai a răspuns:

Din pacate, in ziua de azi, jobul vine in fata carierei. Normal ar trebui sa aiba prioritate familia, nu banii.

Răspuns utilizator avertizat
| Oannaa30 a răspuns:

Ambele sunt foarte importante. Daca ai o cariera/job bun esti nefericit pentru ca nu ai o fam pe care ti-o doresti, iar daca ai familia alaturi si nu ai un job simti k nu ai ce sa le oferi cu ce sa o intretii si nu le poti oferi sprijinul financiar care are nevoie o familie( stiu ca exista acel cliseu cum k o familie nu are nev de sprijin financiar ci doar de iubire.sa fim seriosi.nu traim in basme). Asadar trebuie sa creezi un echilibru in cele doua.pup

| Isabellaღ a răspuns:

Ambele sunt foarte importante! As putea spune ce este mai important un job bun, dar avem nevoie de o familie care sa ne sustina si sa nu fim singuri.Si daca ai avea o familie si fara nu job bun nu am avea cu ce sa ne intretinem familia.

| Aether a răspuns:

Banii aduc fericirea dar aceasta se construieste in doi.Cu dragoste si ajutor reciproc dar mai ales cu incredere devii un om implinit. Deci ambele.

| ion1731 a răspuns:

Mai intii iti faci un job bun, si apoi familie ca sa poti sa o intretii

| Lauragd a răspuns:

Familia ar trebui sa fie pe primul loc, dar nu trebuie sa faci nicio alegere deoarece le poti avea pe amandoua. Avand o familie care te sustine poti avea jobul pe care il doresti si te poti simti implinit pe aceste 2 planuri.

| IoNeLa2001 a răspuns:

O familie bineinteles