| miha2010 a întrebat:

Ce este mai important in viata, sa faci un copil, sa fii mama, sa ai grija de familie sau sa fii o pasare calatoare careia ii pasa doar de cariera, bani, haine scumpe si masini straine?

Răspuns Câştigător
| bluedar a răspuns:

Poate ca atunci cand esti singura, fara copil, fara familie... nu stii spre ce latura sa inclini, dar cand vine un ingeras in viata ta, e greu sa te detasezi si sa alegi cariera... eu mi-am intarziat cariera ca sa fiu alaturi de copil, si nu regret nimic, cine stie mai bine ca mine ce face dimineata prima data cand se trezeste, cine stie mai bine ca mine ce ii place, ce face in anumite situatii, mie nu mi-a ratat nimic, eu sunt tanbara, copilul creste repede, cu momentele astea nu ma mai intalnesc, iar cariera poate incepe si dupa o anumita varsta... este timp pentru toate, dar cu o familie armonioasa, gasesti implinirea... nu cu franturi de bucurii.

7 răspunsuri:
| unuzero a răspuns:

eu propun sa incerci sa le faci pe toate in acelasi timp!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le faci pe toate dar ordonate? sa fii om e lucru mare, sa fi... ori si care.vine vremea pentru toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi pasa si nun mai raspunde tot asa

| KaTaLyN a răspuns:

Poi ia gandeste`te...esti pasare calatoare, da? masini, bani, nebunii...pana la urma toate astea o sa dispara sau sa zicem ca nu...cand o sa ai o durere pe suflet cui o sa-i spui ofu tau? bentley`ului sau mertzanului?straight face sau te duci in ins maldive si stai si plangi pe plaja si iti trece?sad si iti spun ca ti-ai dori sa vezi o fiinta nascuta din tine cum creste incet incet, cu amintiri, sa alerge copii pe langa.sa ai casa plina de veselie si bucuriewinking... tu ce zici.nu`i asa?

| rodi a răspuns:

Sa fii ceea ce esti si sa incerci sa devii, ceea ce ar trebui sa fii

| ramoina a răspuns:

Depinde de caracterul tau. Important este sa fii fericita cu ceea ce faci. Degeaba alegi sa fi femeie de cariera pentru ca e mai avantajos din punct de vedere material, daca nu esti fericita cu ceea ce faci.

| chrismoran a răspuns:

Pai tu pui din start o nota tendentioasa intrebarii, bagatelizind partea a doua care, evident, nu e pe placul tau. E clar ca stii singura raspunsul la intrebare si doar ai nevoie de o confirmare din partea noastra.
De ce nu esti sigura pe tine, alegind clar prima parte?
Pe de alta parte, nu e nimic grav in a fi asa cum ai spus tu in a doua parte, e doar, pur si simplu, o alte alegere. Conteaza, in final, cum esti tu ca om in relatiile cu tine si cu cei din jurul tau.