| CocteilDeCuvinte a întrebat:

Dragoste, familie sau cariera? Carei mai important?

30 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Toate trei. Familia este baza intregii tale vieti,in ea te nasti, in ea iti formezi caracterul, in ea iti traiesti bucuriile si infrangerile.Cariera da puterea si siguranta se sine. Dragostea te implineste ca om, iti dezvolta puterea sufleteasca si sensibilitatea.De care sa te lipsesti? Depinde insa,de fiecare din noi si de prioritatile pe care le avem, ca sa aflam ce e pe primul loc in viata, pe al doilea sau pe al treilea.Dar toate sunt importante.Toate trei.

| Luori a răspuns:

Daca familia este cea mai importanta, inseamna ca in ea exista dragoste, intelegere, sustinere, multe clipe de bucurie si siguranta. Deci, se poate spune ca vin la pachet.
Dragostea e trecatoare, cariera la fel. Dar, familia?

| ELLSSA a răspuns:

Toate,dar pe rand.
In momentul de fata imi doresc foarte mult familia mea cu el...

| morena a răspuns:

Toate 3! Acum depinde de tine,si de firea ta, careia-i vei da prioritate! Asta te va clasifica in ochii lumii, ca om!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Absolut oricare din ele, cata vreme exista iubirea in suflet.

| lovegirl15 a răspuns:

Toate 3 sunt importante si necesare.
Familie e locul unde te nasti, locul unde inveti cele mai elementare lucruri in educatia ta.Tot aici inveti primele sunete, faci primii pasi.
Dragostea este si ea la fel de importanta pentru om.Cu persoana pe care o iubesti(nu ma refer la membrii familiei:mama,tata,sora,frate etc)iti vei forma propia ta familie, alaturi de persoana iubita vei sti ce inseamna sa cresti un copil cu propiile tale eforturi, astfel incat iti vei da seama poate cat de mult au facut parintii tai pentru tine.Alaturi de persoana iubita te vei simti implinita si fericita.
Iar carierea...este bineinteles importanta. Daca nu ai o cariera, nu iti poti castiga existenta.Cu toate acestea, cum a zis si luori, cariera e in mare parte trecatoare.De-a lungul vietii poti avea mai multe meserii, fie platite mai bine, fie mai prost.
Deci eu cred ca familia si dragostea sunt importante.Mai greu rezisti singuratatii decat lipsei banilor.Insa,dupa cum am mai zis, si carierea e extrem de importanta, dar banii nu iti aduc fericirea.

| Leon a răspuns:

In cazul meu familia. apoi cariera

| pwp a răspuns:

Familia cu siguranta!

| Borgir a răspuns:

O famileie fara dragoste nu s-ar mai numi familie! Ptr a putea sa-ti intreti familia iti trebuie un job! Un job il poti face si fara iti placa ceea ce faci! Daca reusim sa le imbinam intr-un mod armonios cariera si familia cred ca este cel mai bine.
De ce sa ducem totul la extrem ori asa ori asa?

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Echilibru e cuvantul pe care il cauti! Trebuie sa gasesti un mod de a le combina!

| DanDannn a răspuns:

Dragostea si familia.
Adica dragostea.

| manuelaaa a răspuns:

Familiahappy dar si dragostea, atata timp cat este pentru cine trebuiewinking

| ℓαℓу1999 a răspuns:

Familia

Răspuns utilizator avertizat
| ynna93 a răspuns:

Dragoste.:d

| Dreamy a răspuns:

Limba Romana...Nu o mai traumatizati atat? Ce va facut ea voua?

Revenind la subiect...happy Toate 3 strans unite din 3 motive:

-Fara dragoste o familie nu e unita.
-Fara familie nu poti sa faci copii (moral, vorbind), sa ai pentru cine sa te trezesti in fiecare dimineata sa mergi la munca.
-Fara cariera...mori de foame. sad

| 2Names a răspuns:

Din dragoste iasa o familie fericita si din familie iti poti face o cariera!

| Cåpåċεl a răspuns:

1)Familia
2)Cariere
3)Dragostea

| MarisAlin a răspuns:

Familie

| rocsu a răspuns:

Toate trei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Familia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Carei : http://ro.wikipedia.org/wiki/Carei

| nimiiiiiic a răspuns:

Prima data cariera, dragoste si daca e timp pentru familie, dc nu?happy

| crisu2012 a răspuns:

Din punctul meu de vedere dragostea pentru ca pe dragoste se bazeaza o familie fericita si o cariera de succes

| miky_4070 a răspuns:

Familia!winking! si dragoste

| ceciii a răspuns:

Familia`winking`!

| klaudya_6705 a răspuns:

Conteza eu cred ca pe primul loc e cariera dupa aia e familia s la urma dragoste