| Ioana05 a întrebat:

Ce faci cand bebe plange?

Răspuns Câştigător
| vaa a răspuns:

Poi...
1. ori ii e foame - da i lapte love struck
2.scutecul e plin - schimba l.
3. ii e somn - adoarme l.

BAfta!

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Inseamna ca are o problema pe care trebuie s-o rezolvi: vrea in brate si tace cand il iei; este ud si trebuie schimbat; ii este frig sau cald(vezi daca este imbracat adecvat); ii este foame sau sete; are ceva pe piele sau in haine si il deranjeaza sau il mananca; are febra si trebuie dus la medic.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce intelegi prin "bebe"? Presupun ca e vorba despre un copil. Sper. Si, daca e asa, in functie de varsta copilului, te gandesti cam care ar fi problema si incerci sa o rezolvi.
Daca ne-ai spune ce varsta are "bebe", poate te-am putea ajuta mai mult.

| clauss a răspuns:

Plangi si tu, lasand gluma laoparte, poate sa aiba colici, sa i fie foame s au sa l doara ceva, cam astea sunt cauzele si normal poate sa faca pe el

| enchanted a răspuns:

Il iei in brate, daca nu se linisteste inseamna ca a facut treaba mare, are o durere de burtica sau ii este foama si sete

| Damian a răspuns:

Il bati de sa ii sune apa in cap

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Ii dai suzeta laughingii arti ceva ce sa-i atraga atentia ceva colorat, il iei in brate ecopil daca sti cum sal otivezi e simplu

| TooxykBarbiiiie a răspuns:

Iti acoperi urechile, Noormal! laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi daca e ora de masa. daca a facut pe el, schimbal, poate ii e sete, poate il mananca pielea fai un mic masaj cu palma peste tot, sau doamne fereste sa nu aiba ceva sal jeneze la sctece{un ac} am patit asa ceva, sau etichetele alea de la gulere care cam inteapa, sau zgarie. poate se plictiseste. poate il doare ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il faci sa taca!

| Mişu_7703 a răspuns:

Il faci sa nu mai planga.

| kamyla13 a răspuns:

Bebe trebuie sa planga