| anonim_4396 a întrebat:

De ce plange bebe cand il schimb de hainute?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Pfff...am avut grija 2 ani de vecinul meu micutlove struckacum are 4 anilove strucke un scump insa si eu cand il schimbam mereu plangea dar nu-i nimic asa face orice bebel miclove struckdar ii trece imediat dupa ce il imbraci arata-i ceva o jucarie ceva mirate de ceva fa-l sa nu mai fie atent la altceva poooop:*:*:*

4 răspunsuri:
| Kidu a răspuns:

Pune-le pe un calorifer cu 2 minute inainte sa-l imbraci, fii grijulie cu el, oricum stii ca majoritatea copiilor nu le place sa fie schimbati de haine si plang.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu se mai simte în siguranță și este valabil și cele spuse de colegele mele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si fetita mea plange cand o schimb, dar nu cand ii dau hainitele jos ci atunci cand o imbrac, ii place foarte mult sa stea in pielea goala.Plange si atunci cand vreau sa-i dau gecuta sa iesim afara, nu le place sa fie imbracati, poate sunt hainutele reci sau e rece in camera.

| cookie_1240 a răspuns:

Probabil ca e diferenta de temperatura, faptul ca hainutele sunt mai reci la inceput decat hainutele purtate anterior, poate ca il mai foiesti in timp ce il schimbi sau il mai tragi de manute (se intampla... doar bebe tau nu e un cuier)