| maritan a întrebat:

Ce faci daca prietena ta e geloasa pe tine? sunt fata si amandoua iubim acelasi baiat numai ca pe ea nu o place si pe mine nu stiu...ea spune tot feluri de chesti ca sa nu zica ca ma place.amnevoie de un sfat

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te departezi de ea, pentru ca nu prea pare ca mai sunteti prietene. Ce chestii spune? Te jigneste?
Nu ii poti face nimic sa nu mai fie geloasa, mai ales daca baiatul te place pe tine. Chestiile astea nu se pot 'vindeca'.

| Roxana121 a răspuns:

Nu se poate numi prietena tipa data pentru ca o prietena adevarata nu ar face asta. NU inteleg la ce iti trebuiesc astfel de oamenii pe linga tine? iubeste pe kine iubesti iar prietena dao la valetongue

| Dariusuu a răspuns:

Cum o mai poti numi o prietena?

Alege un baiat care sa nu creada ce spune altii.

Numai bine.

| Vix999 a răspuns:

Daca a inceput gelozie intre voi..nu prea mai sunteti prietene ci rivale. Daca nici una din voi nu renunta la chestia asta, o sa ajungeti sa va faceti mult rau. Stabiliti-va o regula : niciodata sa nu va dati una la prietenul celeilalte. Daca nu puteti respecta chestia asta, nu sunteti prietene si e mai bine sa va vedeti fiecare de drumul ei.
Cat despre baiatul asta...chiar merita atat de mult?

| MrSoapte a răspuns:

Clar nu ti-e prietena! Totusi, sfatul meu e sa iesi din cliseul ala, ca sa eviti anumite discutii! Sunt destui baieti deci, ai unde alege!

| Licurici07 a răspuns:

Alege alt baiat!

| Simtea_Andrei_1995 a răspuns:

Ok
1 nu credeam ca o sa adu o fata sa placa un baita
2 poti face ca mine da-i iei baiatul si beat de ciuda ori intreaba-l daca te place sa stim o treaba