| meastylin a întrebat:

s-a intamplat ca imi place de un baiat din a-8 b si il cheama florin e dragut si il cam iubesc dar nu stiu cum sa-i spun adica is cam timida si ma gandeam sa-i dau nr meu dar chestia e ca o colega e cam geloasa ca pe mine ma plac multi si pe ea nu dar va rog ajutati-ma cu un sfat bun si el mi-a zis la scoala a zis asa: ce faci iubirea mea , oare ma place? nu stiu dar stiu ca vine in clasa la mine si o prietena mi-a spus ca nu vine asa ca doar are chef vine sa ma vada desi nu imi spune nimica voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

• Fii atenta la cum socializeaza cu tine,miscarile si gesturile pe care le face fata de tine. Daca iti zambeste in timpul orelor, sau se intoarce la tine la banca, se baga in seama cu tine, atunci cand te uiti la el isi intoarce privirea in alta directie sunt semne ca te place.
• Daca vrei ca el sa te placa trebuie sa te imbraci mai sexy, aranjezi parul, machezi astfel incat sa ii atragi atentia. Apoi sa aflii ce pasiuni are si sa te faci interesata de ceea ce ii place si lui, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu el in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni,orice. Vorbeste cu el si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face el inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru el. Bafta!

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Eu cred ca ar trebui sa lasi deoparte baietii, daca el este in clasa 8 tu probabil ca esti mai micuta si habar n-ai ce este iubirea de aceea iti recomand sa stai departe de el pentru ca nici el nu are habar.Iti spun eu de ce, baiatul respectiv acum incepe sa intre sau ma rog sa-si traiasca anii de adolescenta si este axat pe alte chestii, se uita la fetele mai mari spune niste lucruri pe care nu le gandeste si o fetita ca si tine nu ar trebui sa se bage in viata unui asemenea adolescent, fetele se dezvolta mai repede psihic decat baietii in schimb baietii devin cu adevarat maturi de la varsta de 18-19 ani.
Numai bine
pa, pa

| meastylin explică:

Sexicika te inteleg dar acum sunt mai mare si sincera sa fiu il cunosc pe baiatul ala foarte bine si mi-a spus ca nu vrea sa faca facultatea sau liceul...

| raluk27 a răspuns:

Si nu ezita sa folosesti data viitoare punctul, virgula, alineatele si literele mari. Nu de alta, dar asa mai intelegem si noi ce scrii si ce vrei sa spui.happy

| John90 a răspuns:

"ce faci iubirea mea" e vrajeala si tu sa nu ii zici ca il iubesti fiindca nu are rost ca nu e nici o iubire intre voi poti pur si simplu sa te bagi in seama cu el sa iesi la un suc povestiti si astepti sa faca el primul pas

| MonsterBunny a răspuns:

Atunci cand suntem indragostiti noi nu vedem daca tipul/tipa este buna sau rau. Incearca sa vezi mai departe de iubire daca baiatul asta merita. Daca nu cata pe altcineva sau ai rabdare pana va veni la tine iar daca da atunci spune-i unui prieten de-al tau sa-i spuna ce simti pentru el intr-o fraza ceva de genul ''Ai vazut ca te place? Eu asa am observat''. Mult noroc si ai grija ca nu toti baietii sunt buni!

| HoneyG a răspuns:

Pay eu cred ca te place. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. Si chestia cu,, Ce faci iubirea mea?'' e vrajeala. Dar nu se stie niciodata.Deci fa-ti curaj si vorbeste cu el. happy Succes

| RapExe a răspuns:

Spune-i ce simti lasa timiditatea si date pe langa el baga-l in seamna. Dupa toate astea invita-l in oras, dar fara sa isi dea seama si dupa stati de vorba si cu siguranta va iesi ceva smug

| Surducan_Ioana_1985 a răspuns:

@raluk27... de ce sa foloseasca semnele de punctuatie? ca doar nu merge la scoala sa invete, ci sa agate baieti. nu ti-ai dat seama?